Angle down Atgal

Saugu, kai šalia pilietiškas kaimynas

Gegužės–birželio mėnesiais Policijos komisariatas organizavo konkursą „Kaimynų kaimynas“. Konkurso tikslas - skatinti gyventojų pilietiškumą, asmenų tarpusavio bendravimą ir, laikantis visuotinai priimtų moralės normų, savo elgesiu stengtis būti pavyzdžiu kitiems.

R. Daniulienė – bendruomenės pirmininkė.
R. Daniulienė – bendruomenės pirmininkė.

Vystyti gerus santykius bendruomenėse, rūpintis kiekvieno jos nario saugumu. Akcijos metu buvo toliau propaguojama saugi kaimynystė, renkami geriausi kaimynai. „Ačiū Ievai Treščenkinai, Vilijai Možeikienei ir Linui Babenskui už laiškus, kuriuos jie parašė, atsiliepdami į mūsų paskelbtą konkursą. Jų dėka konkursas buvo aktyvus bei išsiaiškinome geriausius kaimynus“, - sakė Kaišiadorių PK bendruomenių pareigūnė Irena Budrikienė.

Kauno apskrities policijos bendruomenės pareigūnus pasiekė trys laiškai iš Kaišiadorių rajono. Laiškų autoriai norėjo pasidžiaugti ir padėkoti savo bendruomenės, kaimo ar gatvės Kaimynų kaimynais, ir tokiu būdu sudalyvaujant šiame konkurse. Nugalėtojas buvo renkamas vadovaujantis šiais kriterijais:

* gyventojų pilietiškumo ir asmenų (kaimynų, bendruomenių) tarpusavio bendravimo skatinimas;

* gerų santykių vystymas bendruomenėje, visuotinai priimtų moralės normų laikymasis;

* savo elgesiu buvimas pavyzdžiu kitiems bendruomenės nariams;

* rūpinimasis bendruomenės ar kaimynystės bei kiekvieno jos nario saugumu.

Konkursui „Kaimynų kaimynas“ skirti laiškai ir jų autoriai: „Džiugu, kad organizuojate konkursą ,,Kaimynų kaimynas”.

Kaimynai yra realiausia mūsų pagalba-kai pritrūksti duonos, kai reikia pasaugoti vaikus, pašerti šunis, katinus, kai reikia atidaryti šiltnamius, pasiskolinti automobilį ar žoliapjovę... Ir tokių nuostabių kaimynų turime Kaišiadoryse Tryliškių gatvėje. Mes turime Neringą Stankevičienę, kuri ne tik ištiesę pagalbos ranką, bet nuo 2012 m. organizuoja kaimynų susibūrimus. Taip pat turime kaimyną Ramūną Urmilevičių, kuris atskuba į pagalbą. Tai jiems siunčiame didelį AČIŪ ir sakome Jūs mūsų ,,Kaimynų kaimynai’’ , – rašė visų kaimynų vardu Vilija Možeikienė.

Kitą laišką parašė Ieva Treščenkina: „labai noriu, kad mūsų Karčiupio kaimo Bendruomenės pirmininkė Rimantė Daniulienė ir kaimynė Loreta Adomaitė žinotų, kaip esame dėkingi už jų visuomeninę veiklą. Jų dėka mūsų kaimo teritorijos tapo žaliomis ir tvarkingomis, džiuginačiomis akis ir širdis. Organizuojamos kaimo šventės tapo puikia proga visiems kaimynams susitikti, organizuojamos edukacinės kelionės plečia akiratį.

Loreta, kaimo moterims neatlygintinai veda Jogos užsiėmimus taip prisidėdama prie mūsų emocinės ir fizinės gerovės. Dirbdamos savo darbą, dažnai nematomą kaimo labui, retai sulaukia padėkos, todėl norisi ištarti didelį ačiū, kad esate, puikiosios kaimynės“. Iš Anglininkų bendruomenės parašė Linas Babenskas: „Kaišiadorių rajono Anglininkų bendruomenė negali išskirti kaimynų kaimyno, kadangi jie čia kiekvienas vienas kitam yra kaimynų kaimynas. Mes - vieningi, rūpestingi, atjaučiantys ir padedantys vienas kitam.

Mūsų bendruomenėje minimos valstybinės šventės – Vasario 16-oji, Kovo 11-oji, Valstybės diena, kalendorinės šventės: Nauji metai, Užgavienės, Joninės ir kt. Kiekvienų metų rugpjūtį Anglininkuose organizuojama apsemtų kaimų šventė (gyvenvietės buvo užlietos Kauno marių), į kurią susirenka ne tik esami, bet ir buvę gyventojai, dabar įsikūrę Lietuvos didmiesčiuose ar užsienyje. Nors 2016 metais išrinkta bendruomenės valdyba daugiau dėmesio skiria jaunimui, tačiau nelieka pamirštos ir kitos žmonių grupės, kultūros, sporto sritys. Anglininkai turi kaimo kapelą, remia vyresnius žmones, puoselėja gražią tradiciją aplankyti juos per Kalėdas, nuvežti dovanėlių.

Žmonės renkasi į bendruomenės namus pašokti, padainuoti. Per bendruomenės gyvavimo laikotarpį nuveikta daug reikšmingų darbų: sutvarkytas bendruomenės centro pastatas, apsirūpinta reikiama įranga veiklai vykdyti, nemažai projektinių lėšų ir savanorių laiko skirta kaimo vietovei, tvenkiniui sutvarkyti, parkui prižiūrėti ir t. t.

Gyventojai gali sportuoti – dalyvauti bėgime ar šeimų krepšinio varžybose. Anksčiau buvo rengiamos 4 dienų stovyklos, kur jaunimas ir vyresnieji galėjo susipažinti su įvairiais amatais. Yra susibūręs ratas žmonių, kurie dalyvauja visur. Tarpusavio bendravimu ir rodoma pagarba kaimynui esame savo vaikams ir anūkams bendravimo pavyzdys.

Svarbiausia, kad gerumo, bendravimo, dalijimosi, supratimo ir vaišingumo mokomės visi – ir mes, vaikai, ir augantys anūkai“. Birželio 16 -ąją Kaišiadorių policijos komisariate Jurgis Ostromeckas, laikinai einantis viršininko pareigas ir bendruomenės pareigūnė Irena Budrikienė įteikė padėkas ir dovanėles Karčiupio kaimo moterims.

Jas gavo bendruomenės pirmininkė Rimantė Daniulienė ir Loreta Adomaitė. Moterys ir fiziškai yra kaimynės – gyvena per tvorą viena nuo kitos. Abi nerimsta vietoje – kviečia sueigas, organizuoja talkas, įvairias šventes ir ekskursijas. R. Daniulienė jau devinti metai eina Karčiupio bendruomenės pirmininkės pareigas. O Loreta į Karčiupį atsikraustė iš Kauno, norėdama būti arčiau gamtos. Abi moteris suartino siekių ir pžiūrių panašumas. Jos abi susidraugavo per Loretos vedamus jogos užsiėmimus.

R. Daniulienei rūpi aplinka, švara bei tvarka. Moteris svajoja, kad bendruomenė įsigytų vaizdo stebėjimo kameras ir galėtų matyti, kas šiukšlina aplinką pamiškėje. „Tingi žmonės nuvažiuoti iki Palemono, į šiukšlių surinkimo aikštelę“, - piktinosi bendruomenės pirmininkė. Pasak L. Adomaitės, kameros padėtų išaiškinti ir ilgapirščius.

Nes prieš porą metų vagys nugvelbė trejus vartus, pavogti buvo ir suoliukai iš kaime įrengto parkelio. Apsilankiusi komisariate bendruomenės pirmininkė pareiškė pastabų dėl eismo saugumo. Jos nuomone, saugumui užtikrinti reiktų kelių papildomų kelio ženklų avaringose vietose. Padėką tą dieną pelnė ir Ieva Treščenkina. Jauna moteris, turinti teisininkės išsilavinimą, yra šio kaimo senbuvė.

Ji čia gimė ir užaugo, čia gyvena jos tėvai ir seneliai. Dabar moteris augina tris atžalas, aktyviai prisideda prie bendruomenės gyvenimo. Pasak I. Budrikienės, Ieva net žada tapti policijos rėmėja. Sėkmės, Jums, šauniosios Karčiupio moterys!

Autorės nuotr.

I.Treščenkina ruošiasi tapti policijos rėmėja.
I.Treščenkina ruošiasi tapti policijos rėmėja.
comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite