Evaldo Lasio nuotr.
Angle down Atgal

Saugos tarnyba jau 15 metų globoja delfiną Argą

Liepos 11 dieną saugos tarnyba „Argus“ švenčia 25 metų veiklos sukaktį. Šios įmonės darbų puokštė graži ir gausi.

Pasak Lietuvos jūrų muziejaus direktorės Olgos Žalienės, „Argus“ saugos tarnybos vadovas buvo vienas pirmųjų verslo atstovų, kurie kreipėsi į muziejų, pasiūlydami savo draugystę ir paramą.

– Gražu yra tai, – sako Olga Žalienė, – kad delfino vardas sutapo skambiu įmonės vardu ir ši draugystė trunka jau penkiolika metų. Saugos tarnyba buvo kartu su mumis ir per ekonomines krizes, ir mielai talkina mums masinių švenčių metu. Esame dėkingi už duoto žodžio laikymąsi ir manome, kad tai geras pavyzdys kitoms įmonėms. Saugos tarnyba „Argus“ atėjo pas mus ne prašydama reklamos, o nuoširdžiai norėdama prisijungti prie to, ką mes kuriame.

Delfinas Argas yra vienas vyriausių ir svarbiausių delfinariumo gyventojų. Jam kiek daugiau nei 40 metų. Argas atlieka sudėtingiausius ir svarbiausius pasirodymo elementus, dažniausiai dalyvauja jėgos reikalaujančiose pasirodymų dalyse, kurios jam labai patinka: šuoliai, krepšinio elementai, sudėtingesni suktukai, piruetai. Jis diktuoja taisykles, kurių laikosi kiti delfinai. Kaip tikras vadas – užsispyręs, stiprus, drąsus, tačiau atsargiai žiūri į naujus žmones ar daiktus.

Pasak delfinariumo gyvūnų priežiūros skyriaus vedėjo ir trenerio Mindaugo Lukošiaus, Argas yra tikras krepšinio aistruolis.

– Jei Argui neleisi dalyvauti krepšinio pasirodyme, jis būtinai parodys savo nepasitenkinimą, pasakoja jau 18 metų treniruojantis gyvūnus Mindaugas. – Delfinai yra socialūs gyvūnai ir jų elgesį lemia tarpusavio santykiai: draugystė, pykčiai, konfliktai. Pavyzdžiui, poravimosi metu patinėliui treniruotės yra visiškai neįdomios, jis nori plaukioti šalia išsirinktos delfinų patelės. Jei norėčiau, kad patinas Argas atliktų tam tikrą pasirodymo elementą, o jo draugės nebūtų šalia, man niekas nepavyktų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite