Angle down Atgal

Saugomiems pastatams - šimtai tūkstančių

200 tūkst. eurų - tiek Klaipėdos miesto savivaldybė planuoja išleisti saugomiems miesto kultūros paveldo pastatams tvarkyti, tačiau gali būti, kad bus skirtas papildomas finansavimas

„Siekdama atnaujinti miesto veidą, padaryti jį patrauklesnį, Klaipėdos miesto savivaldybė skiria finansavimą saugomų kultūros paveldo objektų tvarkybos darbų daliniam finansavimui“, - skelbiama Savivaldybės išplatintame pranešime.

Savivaldybės Paveldosaugos skyriaus vedėjas Vitalijus Juška tikino, kad paraiškas finansavimui gauti pastatų savininkai jau teikia, tiesa, dalis jų turi trūkumų. Kokių objektų savininkai prašo finansavimo, V. Juška neatskleidė.

Tiksli suma, skirta pastatams atnaujinti, paaiškės pasibaigus paraiškų teikimui. V. Juška teigė, kad jei Savivaldybė sulauks daug paraiškų, gali būti, kad bus skirtas ir papildomas finansavimas.

„Politikai deklaravo, kad Klaipėdos senamiesčio klausimas yra prioritetinis, tai įtraukta ir koalicijos programoje, tad tikiuosi, kad sulaukus daug paraiškų bus skirtas papildomas finansavimas, tiesa, šiandien apie tai negaliu tvirtai kalbėti, tačiau tam tikros indikacijos yra ir tai leidžia optimistiškai žiūrėti į ateitį„, - sakė Paveldosaugos skyriaus vedėjas.

Pastato savininkui, pateikusiam paraišką, gali būti skirtas finansavimas iki 50 procentų visų darbų išlaidoms, o medinės ir fachverko konstrukcijos objektų tvarkybos darbams - net iki 70 procentų. Tiesa, skiriama suma negali būti didesnė nei 70 tūkst. eurų.

„Skiriama ne tik už darbus, kuriuos ketina atlikti, bet ir už projekto parengimą, tyrimus, jei tokie buvo reikalingi. Žiūrime kompleksiškai“, - sakė V. Juška.

Savivaldybės pranešime pažymima, kad paraiškos bus priimamos iki kitų metų sausio mėnesio, o tvarkybos darbai privalo būti įgyvendinti iki kitų metų spalio 15 d.

Griežtai draudžiama „Vakarų eksprese“ paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite