REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Sausio 9 d. 15:09

Saugokime savo turtą

Šiauliai

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.lt


284055

Ilgapirščiai nemiega. Vagys „darbuojasi“ gyvenamosiose ar darbo patalpose, prekybos centruose, turgavietėse, bankų padaliniuose. Masinio susibūrimo vietose ypač lengva likti nepastebėtam, susilieti su minia, tą puikiai yra perpratę kišenvagiai, kurie žmonių spūstyse jaučiasi tarsi žuvys vandenyje. Ilgapirščiai yra taip išmiklinę savo rankas, kad žmonės net nejunta momento, kada ilgapirščiai įlenda į rankinę ar išorinių drabužių kišenes.

Policijos registruojamų įvykių registro duomenimis 2018 metais dėl vagysčių Pakruojo rajone užregistruotas 321 pranešimas, tai yra 29 pranešimais mažiau nei per 2017 m. 2018 m. pradėti 87 ikiteisminiai tyrimai dėl nusikalstamų veikų – vagysčių (16 ikiteisminių tyrimų mažiau nei 2017 m.). Dominuoja vagystės įsibraunant į fizinių asmenų gyvenamąsias ar ūkinės paskirties patalpas, tačiau vykdomos ir be priežiūros paliktų daiktų vagystės tiek iš automobilių salono, tiek iš įstaigų patalpų ar atvirų vietovių (dviračių, mobiliojo ryšio telefonų, piniginių, rankinių ir pan.). 2018 m. administracine tvarka už smulkią turto vagystę nubausti 86 asmenys.

Pakruojo mieste ir rajone per paskutinius 2018 metų du mėnesius įvykdytos vagystės: lapkričio 23 d. Pakruojo miesto turgavietėje iš moters rankinės pagrobta piniginė, kurioje buvo 100 eurų, asmens tapatybės kortelė, dvi banko kortelės; gruodžio 13 d. Pakruojyje iš parduotuvės patalpose esančios daiktų saugojimo spintelės pagrobta rankinė, kurioje buvo asmens tapatybės kortelės ir kiti daiktai; gruodžio 14 d. Pakruojyje Vytauto Didžiojo g. esančiame banko padalinyje iš 46 metų moters rankinės buvo nugvelbta piniginė su 30-čia eurų ir asmens tapatybės kortele. Ilgapirščiai nebijo apsilankyti ir patikrinti žmonių budrumo jų darbo vietose: gruodžio 3 d. nuo 15.30 val. iki 16.00 val. Pakruojo mieste iš UAB darbo kabineto pagrobta piniginė su 180 eurų ir asmens dokumentais, o gruodžio 17 d. nuo 10:00 val. iki 13:00 val. Pakruojo r., Plento k. iš ŽŪB administracinio pastato nerakinto kabineto pagrobta piniginė su joje buvusiais 250 eurų, asmens tapatybės kortele ir banko kortelėmis.

Minėtu laikotarpiu Pakruojo mieste ir rajone įvykdytos 5 vagystės įsibraunant į gyvenamąsias patalpas: lapkričio 2 d., nuo 6.45 val. iki 19.15 val., Linkuvoje sulaužius plastikinio lango rėmą iš gyvenamojo namo pagrobta apie 1000 eurų ir juvelyrinių dirbinių (padaryta turtinė žala apie 4000 eurų); gruodžio 8 d., nuo 16.30 val. iki 21.00 val., Pakruojo mieste atidarius langą iš gyvenamojo namo pagrobta 60 eurų; gruodžio 20 d., nuo 18.00 val. iki 20.00 val., Žvirblonių k. (Rozalimo sen.) išlaužus namo plastikinio lango rėmą patekta į vidų, iš kur pagrobti aukso dirbiniai (padaryta 3750 eurų turtinė žala); nuo gruodžio 24 d. 12.00 val. iki gruodžio 26 d. 15.30 val. Klovainių mstl. išlaužus lango rėmą apvogtas butas ir pavogta įvairių daiktų; gruodžio 29 d., nuo 17.19 val. iki 17.24 val., Pakruojo mieste atplėšus plastikines terasos duris įsibrauta į gyvenamą namą, iš kur pagrobta įvairių juvelyrinių dirbinių.

Policija ragina visus gyventojus būti dėmesingiems, atsargiems, tinkamai rūpintis ir saugoti savo turtą:


• dokumentų, piniginių, mobiliojo ryšio telefonų ir kitų daiktų nelaikykite užpakalinėse ar šoninėse išorinių drabužių, rankinių kišenėse. Piniginę ar mobiliojo ryšio telefoną saugiau turėti vidinėje striukės ar švarko kišenėje ar laikyti užsegtos rankinės dugne, atskiruose skyriuose; kuprines laikyti ne už nugaros, o priešais save;


• nesinešiokite su savimi didelės sumos pinigų ir juo labiau vienoje vietoje, nelaikykite ilgai atvertos piniginės, kad nepatrauktumėte vagies dėmesio; piniginėse nelaikykite asmens dokumentų, mokėjimo kortelių su jų PIN kodais, nes piniginė - nuolatinis vagystės objektas ir ją nugvelbęs vagis ištuštins ne tik jos turinį, bet ir banko sąskaitas; pastebėjus šalia savęs įtartiną asmenį, demonstratyviai atkreipti jo dėmesį, kad jūs jį matote ir stebite.


• darbo vietoje nepalikite daiktų (rankinių, piniginių, mobiliojo ryšio telefono, planšečių ir kt.) be priežiūros, kad ir trumpam išeidami – užrakinkite kabineto duris arba paprašykite kolegos prižiūrėti, pasaugoti patalpą, kol grįšite;


• palikdami stovėti automobilį ar dviratį visada jį užrakinkite (prirakinkite užraktu), nepalikite automobilyje pravertų langų, stoglangių, vertingus daiktus pasiimkite su savimi; automobilio salone palikti daiktai – masalas vagims, todėl niekada nepalikite ir ypač matomoje vietoje net ir mažai vertingų daiktų. Paskaičiuokite, kiek gali kainuoti nerūpestingumas: spynų remontas ar pakeitimas, naujas stiklas, autoserviso paslaugos, atsitraukimas nuo darbo, vykimas į policijos įstaigą ir pan.;


• nors ir trumpam išvykstant, išeinant iš namų pasirūpinkite savo gyvenamosios patalpos saugumu: uždarykite langus, užrakinkite duris, patikrinkite, ar įjungtos ir patikimai veikia mechaninės apsaugos priemonės bei apsauginės signalizacijos priemonės, vaizdo stebėjimo sistema, vertingus, brangius daiktus ar prekes laikykite sunkiau prieinamose patalpų vietose, saugyklose, seifuose;


• papildomos kliūtys, teritorijos apšvietimas, padidina patalpų saugumą, sumažina įsilaužimo, įsibrovimo į patalpą tikimybę: LED prožektoriai su judesio davikliais, tvirtos dvigubos įėjimo durys, kurios rakinamos bent jau dvejomis skirtingų konstrukcijų spynomis; langai su dūžiui atspariais stiklais, langai, apsaugoti grotomis arba apsauginėmis žaliuzėmis, taip pat langų fiksatoriai, kurie užtvirtina lango varčią praviroje padėtyje ir neleidžia jos uždaryti ar atidaryti.


• Svarbiausia patalpų apsaugos dalis yra prijungta prie centralizuoto stebėjimo sistemų apsauginė signalizacija. Naudokite signalizaciją, kuri jungiasi prie patalpų išorinių elementų (pvz.: prie apsauginių lauko žaliuzių, rakinamų laiptinės durų). Signalizacijos suveikimo signalas bus išsiųstas vos pradėjus laužtis į patalpas.


Labai svarbu artimiau bendrauti su kaimynais, stebėti savo gyvenamąją aplinką. Policija ragina nebūti abejingiems savo ir aplinkinių saugumui, nebūti patikliems ir nepakliūti į sukčių pinkles, o pastebėjus įtartinas transporto priemones, asmenis ar daromus teisėtvarkos pažeidimus - nedelsiant apie tai pranešti Bendruoju pagalbos telefonu 112 arba kreiptis į artimiausią policijos įstaigą.


Informuojame, kad kad Lietuvos policija asmenis konsultuoja, teikia jiems informaciją „vieno langelio“ principu - telefonu 8 700 60000 ir el. paštu info@policija.lt . Teikti prašymus ar pranešimus apie nusikalstamas veikas, įvykius ar kitus teisės pažeidimus policijai galite elektroninėje erdvėje – policijos elektroninių paslaugų sistemoje MailScanner has detected a possible fraud attempt from "www.epolicija.lt" claiming to be www.epolicija.lt.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA