Angle down Atgal

Saugaus eismo savaitė Pakruojo rajone

Praėjusią savaitę (gegužės 6-12 dienomis) Pakruojo rajono policijos komisariatas kartu su Pakruojo rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru prisidėjo prie Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėjos organizuotos penktosios JT saugaus eismo savaitės.

Pagrindinis šios savaitės akcentas – lyderystės vaidmuo, siekiant užtikrinti kelių eismo saugą, vykdant kampaniją „Saugok gyvybes #speakup“ (#prabilk). Į policijos kvietimą prisijungti prie šios iniciatyvos - įvertinti, identifikuoti su kelių saugumu susijusią problemą savo aplinkoje, ją užfiksuoti, įvardinti savo reikalavimus ir ją spręsti kartu - atsiliepė dvi Pakruojo rajono bendruomenės - Pakruojo kaimo ir Žalgirio (Medikonių k.) bendruomenės, kurių išsakytos problemos bus artimiausiu metu perduotos atitinkamiems sprendimų priėmėjams.

Akcijos metu pareigūnai apsilankė Klovainių, Lygumų, Linkuvos, Žeimelio ir Rozalimo seniūnijose. Ten išklausė seniūnų, kitų darbuotojų pastebėjimus, nusiskundimus ir pageidavimus susijusius su eismo saugumu.

Pažymint JT saugaus eismo savaitę, bendruomenės pareigūnė Jurgita Bialaglovė kartu su Visuomenė sveikatos stiprinimo specialistais inicijavo saugaus eismo akciją - „Būk saugus kelyje“. Jos metu, ryte, nuo 7.00-8.00 val., Lygumų ir Klovainių miestelių centre, taip pat Pakruojo miesto Vilniaus ir S. Dariaus ir S. Girėno gatvių sankryžoje, pasitelkus į pagalbą policijos rėmėjus, jaunuosius policijos rėmėjus ir aktyvius bendruomenių narius, policininkai bendravo su eismo dalyviais, priminė jiems pagrindines saugaus elgesio kelyje taisykles, išdalino per 150 juostinių atšvaitų ir per 300 paruoštų atmintinių „Būk matomas – būk saugus“, palinkėjo būti atsargiais kelyje, saugoti savo ir kitų eismo dalyvių gyvybes.

Taip pat organizuoti 7 susitikimai su ugdymo įstaigų bendruomenės nariais. Saugaus eismo tema diskutuota su Linkuvos ir Žeimelio gimnazijų bei Lygumų ir Pakruojo „Žemynos“ pagrindinių mokyklos moksleiviais.

Pažymint penktąją JT saugaus eismo keliuose savaitę Pakruojo rajono policijos pareigūnai vykdė ir tikslines eismo dalyvių kontrolės priemones. Nustatyti 52 Kelių eismo taisyklių pažeidimai: 10 – saugos diržų nesegėjimo, 7 - leistino greičio nesilaikymo atvejai (iš jų 4 atvejais leistinas greitis gyvenvietėje viršytas daugiau negu 30 km/h). Išaiškinti 5 neblaivūs dviratininkai.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite