REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Gatvė2018 m. Sausio 15 d. 16:35

Saugaus eismo kelyje atmintinė

Utena

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


26266

Tikriausiai nei vienas iš mūsų nesusimasto, kad dėl neatsargumo, neatidumo, skubėjimo gali tapti eismo įvykio auka.

Saugaus elgesio kelyje patarimų gausa, kasdieniai pranešimai apie nelaimingus įvykius neapsaugo žmonių nuo nelaimių, nepriverčia susimastyti ir laikytis visų būtinų taisyklių. Nors kiekvienais metais statistiniai duomenys šiek tiek džiugina, tačiau nelaimingi atsitikimai kelyje vis dar opi problema. 2015 m. šalyje buvo sužeisti 3 595 žmonės, žuvo – 242; 2016 m. sužeisti - 3 875, žuvo – 188. 2017 m. Visagino mieste įvyko 12 įskaitinių eismo įvykių, kurių metų nukentėjo žmonės.

Kreipiamės į visus miesto gyventojus, prašome saugoti savo ir kitų gyvybes bei laikytis saugaus elgesio kelyje taisyklių:

Pėsčiasis, norėdamas (-a) pereiti kelią (gatvę):

1. Susirask perėjimui skirtą vietą – pėsčiųjų perėją ar sankryžą. Ateik iki jos ir sustok. Kelią pereik ten, kur jis gerai matomas į abi puses. Neik ten, kur kelią (gatvę) užstoja kliūtys.

2. Atsistok toliau nuo šaligatvio ar važiuojamosios dalies krašto.

3. Apsidairyk į abi puses: pasižiūrėk į kairę, į dešinę ir įsiklausyk.

4. Praleisk važiuojančias transporto priemones. Vėl apsidairyk ir įsiklausyk.

5. Jei transporto priemonės nevažiuoja, dar kartą pasižiūrėk į kairę. Gali eiti.

6. Eik per kelią (gatvę) statmenai, o ne įstrižai.

7. Eidamas (-a) stebėk kelią ir klausykis.

8. Kelyje (gatvėje) niekada neskubėk – elkis ramiai.

9. Kelkraščiu arba važiuojamosios dalies pakraščiu eik tik prieš transporto priemonių važiavimo kryptį, t. y. kairiąja kelio puse.

Tamsoje, esant blogam matomumui, neapšviestu keliu einančius žmones vairuotojai dažniausiai pastebi tik transporto priemonei visai prie jų priartėjus. Tai pavojinga situacija – pėsčiasis gali būti ne tik kliudytas, sužeistas, jis gali patirti ir mirtinas traumas. Dar pavojingesnė situacija, kai transporto priemonės kelyje prasilenkia: vairuotojai, trumpam apakinti žibintų šviesų, gali nepastebėti priekyje esančių kliūčių, taip pat einančių pėsčiųjų ar važiuojančių dviračiu ir juos kliudyti.
Su atšvaitu (žibintu) einantį ar dviračiu (vežimu) važiuojantį žmogų, vairuotojas gali pastebėti iš maždaug penkis kartus didesnio atstumo nei be atšvaito. To pakanka, kad vairuotojas sulėtintų važiavimo greitį, saugiai prasilenktų su pėsčiuoju (dviračio vairuotoju, vadeliotoju), esant būtinumui – sustotų.

Patarimai vairuotojams

Metų laikai, su jais besikeičiančios meteorologinės sąlygos, turi įtakos transporto priemonių eismo intensyvumui, važiavimo greičiui, nuo kurių didele dalimi priklauso ne tik tikimybė patekti į eismo įvykį, bet ir jo padariniai.

Kiekvienam vairuotojui reikėtų tinkamai įvertinti tai, kad rudenį–žiemą:
• Važiuojama gerokai mažesniu greičiu, laikomasi saugaus (didesnio) atstumo iki kitos važiuojančios transporto priemonės.
• Būtina tinkamai ir iš anksto pasirūpinti transporto priemonės technine būkle (padangos, šviesos prietaisai, stiklo valytuvai, plovikliai).
• Kelyje yra ir kiti eismo dalyviai – pėstieji, dviračių vairuotojai, vadeliotojai. Tad vairuotojai ypač atidūs turi būti važiuodami kelyje tamsiuoju paros metu, prieš pėsčiųjų perėjas, užmiesčio keliuose.
• Nuolat keičiasi eismo sąlygos.
Nepamiršk, kad:
• Gyvenvietėse visoms transporto priemonėms leidžiama važiuoti ne didesniu kaip 50 km/val. greičiu.
• Kiekvienoje eisme dalyvaujančioje motorinėje transporto priemonėje, traktoriuje, savaeigėje mašinoje turi būti ryškiaspalvė liemenė su šviesą atspindinčiais elementais.
• Vairuotojas ir keleivis (-iai), važiuodami automobiliu, turi būti užsisegę saugos diržus.
Prisimink, geriausias patarėjas kelyje – atidumas, drausmingumas ir atsargumas.

Visagino savivaldybės informacija



REDAKCIJA REKOMENDUOJA