Angle down Atgal

Saudo Arabijos moterims planuojama leisti vykti į užsienį be globėjo leidimo

Saudo Arabijos valdžios pareigūnai planuoja leisti moterims kirsti valstybės sieną be jų globėjų vyrų leidimo, ketvirtadienį paskelbė laikraštis „The Wall Street Journal“, cituodamas gerai informuotus šaltinius.

Pasak vieno šaltinių, įstatymas, susijęs su kelionėmis, bus pakeistas dar šiais metais.

Šiuo metu pagal Saudo Arabijoje galiojančius įstatymus moteris negali ištekėti arba atlikusi bausmę išeiti iš kalėjimo, negavusi ją globojančio vyro sutikimo, nurodė šaltiniai.

Kaip rašo laikraštis, apie planuojamus Saudo Arabijos įstatymų pakeitimus pradėta kalbėti, kai tarptautinė bendruomenė atkreipė dėmesį į kelių jaunų moterų, pabėgusių iš šalies dėl itin griežtų joje galiojančių įstatymų ir papročių, istorijas.

Nors tokie reikalavimai kaip būtinas vyro leidimas moterų kelionėms nėra paplitę didžiuosiuose miestuose, tokiuose kaip Rijadas ir Džida, tačiau jie giliai įsišakniję konservatyvesniuose šalies rajonuose, rašoma laikraštyje. Todėl, sakoma straipsnyje, Saudo Arabijos valdžia gali sulaukti konservatyviosios visuomenės dalies pasipriešinimo, jeigu dar labiau švelnins su globa susijusius įstatymus.

Dabar visos moterys ir vyrai iki 21 metų privalo gauti globėjo leidimą, kad galėtų išvažiuoti už šalies ribų. Be to karalystės tradicijos, raštiškai nesuformuluotos jokiame įstatyme, reikalauja, kad moteris gautų globėjo leidimą, galėtų įsidarbinti, gauti medicinos pagalbą arba išsinuomoti būstą.

Prieš metus Saudo Arabijos moterims buvo suteikta teisė vairuoti automobilį.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite