Angle down Atgal

Sardinijoje milžiniški gaisrai pražudė tūkstančius gyvūnų, 1500 žmonių evakuota (vaizdo įrašas)

1 500 žmonių buvo priversti evakuotis dalyse pietvakarinės Sardinijos salos, Italijoje, po to kai liepos 24 ir 25 d. čia greitai išplito stiprių ir karštų vėjų įplieksti laukiniai gaisrai. Regiono gubernatorius šiuos gaisrus apibūdino kaip beprecedenčius Sardinijos istorijoje, rašo watchers.news.

Kaip pranešė Italijos vidaus ministras, gelbėjimo operacijos tęsiamos po to, kai kelias dienas Pirstano provincijoje, Santu Lussurgiu, Cuglieri, Tresnuraghes, Frossio, Sennariolo, Usellus, Porto Albe, Scano di Montiferro ir Cabras teritorijose siautėjo miškų gaisrai.

Pirmadienį, liepos 26 d., gaisrai jau buvo nuniokoję 20 000 hektarų teritoriją, o dėl jų evakuotis buvo priversti daugiau nei 1 500 žmonių.

Nors apie žuvusius žmones nepranešama, tačiau liepsnose jau žuvo tūkstančiai gyvūnų, tarp kurių avys, ožkos, kiaulės ir karvės.

„Tai beprecedentė realybė Sardinijos istorijoje,“ – sakė regiono gubernatorius Christian Salinas. „Iki šiol pelenais jau pavirto 20 000 hektarų miškų, kas reprezentuoja pelenais virtusią šimtametę mūsų salos aplinkos istoriją“.

„Žala yra nepamatuojama,“ – „Ansa“ sakė Solinas. „Tai ant kelių parklupdė visas bendruomenes, o kartu ir jų ekonomines bei socialines struktūras“.

„Tai paliko mirtinas žaizdas šiame brangiame aplinkose pavelde. Visiškai sunaikinti buvo ištisi miškai. Nusiaubtos įmonės ir namai. Liepsnose žuvo didžiuliai skaičiai gyvulių“.

Ūkininkų asociacija „Coldiretti“ skelbia, kad pelenais virtusių miškų ir ganyklų atkūrimui prireiks mažiausiai 15 metų.

Gaisruose sunaikintas ir tūkstantmetis alyvmedis, buvęs ant kalvos viršūnės įsikūrusio Cuglieri kaimo simboliu.

Situacija žmonių atžvilgiu atrodo kontroliuojama, pirmadienį, liepos 26 d. sakė Alessandro Paola, Italijos ugniagesių gelbėjimo tarnybos viršininko pavaduotojas.

„Savo mastu tai yra išskirtiniai gaisrai, tačiau tuo pat metu, deja, yra įprastiniai šiam sezonui,“ – sakė Gianfilippo Micillo, Italijos ugniagesių laukinių gaisrų koordinavimo skyriaus vadovas.

„Vasariniai gaisrai Sardinijoje, kur esama tiek daug išsausėjusios augmenijos, stiprių vėjų ir aukštų temperatūrų, įvyksta kiekvienais metais. Šie gaisrai sukuria savitą mikroklimatą ir labai greitai plinta.“

Italija šiais metais susiduria su išaugusiu laukinių gaisrų skaičiumi, sakė Micillo, kartu paminėdamas, kad taip nutinka kartą kas ketverius ar penkerius metus, kuomet žemaūgiai krūmai apleistose vietovėse pakankamai užauga ir tampa kuru plisti atsitiktinai įsiplieskusiems ar tyčia žmonių įžiebtiems gaisrams.

Gismeteo.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite