Angle down Atgal

Santaros klinikose COVID-19 sirgusio donoro inkstai persodinti dviem pacientams

Santaros klinikose sausio viduryje COVID-19 sirgusio donoro inkstai persodinti dviem transplantacijos laukusiems pacientams, anksčiau persirgusiems koronavirusu.

„Informacijos apie COVID-19 liga sergančio donoro organų persodinimą dar labai maža net ir tarptautinėje literatūroje. Pacientai, supažindinti su informacija apie donoro ligą, šią žinią priėmė ramiai – transplantacijos atliktos“, – pranešime teigė  Organų transplantacijos koordinavimo centro vadovė Eglė Ašakienė.

Jos teigimu, pacientų būklė šiuo metu gera. Praėjus savaitei po transplantacijos atlikti koronaviruso testai, abu – neigiami, o pacientų inkstai veikia ir gydymo dializėmis nebereikia.

Santaros klinikos teigia, kad remiantis šių persodinimų patirtimi ketinama teikti siūlymus tarptautinėms organizacijoms, jog pandemijos metu transplantacijos gairės turi būti atnaujintos.

Donoro paruošimą koordinavęs Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus gydytojas Albinas Kalimavičius sako, kad kad pirmą kartą tai buvo atlikta vadinamojoje „raudonojoje zonoje“, ypač sudėtingomis sąlygomis tiek fizine, tiek klinikine prasme.

Panaši inkstų persodinimo operacija sausio viduryje atlikta ir Kauno klinikose.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite