Angle down Atgal

„Sandoros“ progimnazijos žinutė butelyje – tarpkultūrinio bendradarbiavimo rezultatas

Užmegzti ryšį. Ne tą jau prigijusį negyvą skaitmenį, o tikrą, nuoširdų, su šiek tiek paslapties ir nežinios. Tokią misiją atlieka Šiaulių „Sandoros“ progimnazijos įgyvendinamas tarptautinis „Erasmus+“ projektas „A Message in a Bottle“. 2019-ųjų gegužės 26–birželio 1 dienomis projekto partneriai iš Portugalijos, Čekijos ir Islandijos jaunimui skirtos žinutės turinį pildė Lietuvoje, Šiauliuose.

Pažintis su Lietuva – per vandenį

„Jau pirmą susitikimo Šiauliuose dieną mus supo vanduo, nes po itin saulėtos savaitės projekto partnerius Lietuvoje pasitiko lietingas dangus. Simboliška, kadangi projekto metu daug kalbama apie vandens svarbą žmonėms“, – sakė Inga Urbonienė, Šiaulių „Sandoros“ progimnazijos užsienio kalbų mokytoja, projekto koordinatorė.

Nors vėliau orai prasigiedrijo, viso susitikimo metu iš skirtingų šalių į Lietuvą atvykę pedagogai ir jų lydimi mokiniai nuo vandens tematikos ir pojūčių nenutolo. Šiauliečiai projekto partnerius supažindino su miesto pasididžiavimu Talkšos ežeru, suorganizavo nemažai įspūdžių palikusias „Drakonų“ valčių varžybas.

Žinutė butelyje būtų buvusi neužbaigta be Trakų ežero, Baltijos jūros vandens, Lietuvos jūrų muziejaus. Užsieniečiams didelį įspūdį paliko senieji žvejų kaimai, Pamario žmonių gyvenimas, kultūra.

Įvairialypis žinutės turinys

Be kelionių, svarbią vietą projekto įgyvendinimo eigoje užėmė mokinių bendradarbiavimas įvairiose sportinėse varžybose, bendrose veiklose „Sandoros“ progimnazijoje. Į butelį „įsprausta“ ir rimta žinutė – mokinių skaityti pranešimai anglų kalba apie istorinius Lietuvos, Portugalijos, Čekijos ir Islandijos istorinius įvykius, susijusius su vandeniu. Nuoširdumo rašalu įspaustas bendradarbiavimo įrašas sandoriečių mokinių tėvų, kurie savaitei į savo namus priėmė projekto partnerių mokinius.

Įrašą tarpkultūrinio bendradarbiavimo žinutėje butelyje paliko ir Šiaulių miesto savivaldybės vicemeras Domas Griškevičius, svečiams įdomiai ir kūrybingai pristatęs Šiaulių miestą, kartu su mokiniais generavęs idėjas, kaip Šiauliai turėtų dar labiau modernėti, keistis.

Reklama

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite