Angle down Atgal

Sanatorijos „Belorus“ atstovai prie URM pastatė plakatą su žinute G. Landsbergiui: pagalbos prašo prezidento ir premjerės

Druskininkuose įsikūrusios ir Europos Sąjungos sankcijas patiriančios sanatorijos „Belorus“ atstovai nusprendė kreiptis į šalies vadovus, prašydami panaikinti pritaikytas sankcijas. Kaip tvirtina iniciatoriai, daugiau kaip 6 tūkst. žmonių pasirašė kreipimąsi į Lietuvos prezidentą, premjerę ir Seimo frakcijas, prašydami nutraukti, pasak jų, neteisėtus suvaržymus ir leisti sanatorijai toliau veikti – gydyti neįgalius vaikus iš Baltarusijos.

„Belorus“ atstovų teigimu, dėl susiklosčiusios situacijos, kuomet sanatorijos darbuotojams neišmokomi atlyginimai ir nėra sąlygų būtiniausiems atsiskaitymams atlikti, kalčiausia yra Lietuvos užsienio reikalų ministerija (URM). Todėl trečiadienio rytą sanatorijos atstovai, prieš įteikiant kreipimąsi valstybės vadovams, prie Gabrieliaus Landsbergio vadovaujamos ministerijos pastatė plakatą su užrašu „Ministre G. Landsbergi, neatimkite darbo iš 400 žmonių!!! Leiskite VšĮ Sanatorija „Belorus“ Darbuotojams dirbti darbą – gydyti neįgalius vaikus“.

Tuo metu „Belorus“ profsąjungos tarybos pirmininkas Vladislavas Šaruckis žurnalistams sakė, kad sanatorijos darbuotojai nusivylę, nes, pasak jo, nebuvo tesėti duoti pažadai.

„Sanatorijos „Balorus“ darbuotojai ketvirtą mėnesį gyvena nežinioje, ir dėl to mes norime paprašyti, kad Užsienio reikalų ministerija atsižvelgtų į mūsų padėtį ir paliktų mūsų sanatoriją ramybėje“, – trečiadienį žurnalistams teigė sanatorijos „Belorus“ profsąjungos tarybos pirmininkas.

„Mes norime, kad įstaiga dirbtų, o šiandien visi atsakingi asmenys sako, kad darbuotojai turi ieškoti kito darbo. Nebuvo taip, kaip mums buvo žadėta... Žmonės gavo po 860 eurų – žadėtas dviejų mėnesių išeitines išmokas. O buvo žadėta iki 2500 eurų. Paskutines pajamas darbuotojai gavo sausio 5 d. už gruodžio mėnesį. Mes turime labai mažai atsakymų“, – sakė jis.

„Yra teigiama, kad dėl įvestų sankcijų niekas nieko negali padaryti, bet mes žinome, kad URM tikrai galėtų pritaikyti išimtis, nes Europoje nėra nė vienos gydymo įstaigos, kuri būtų sankcionuojama. Užimtumo tarnybos išmokomis pasinaudojo tik 5 darbuotojai, tie, kurie paliko įstaigą“, – sakė V. Šaruckis.

Kaip Eltai pastarąją savaitę teigė sanatorijos direktorius Ilja Jepifanovas, darbuotojams atlyginimai nesumokami dėl lėšų trūkumo įstaigos sąskaitose, o gauti daugiau reikiamų pinigų iš Baltarusijos neleidžia būtent Lietuvos užsienio reikalų ministerija. Pasak jo, sanatorija jau kelis kartus kreipėsi į ministeriją, tačiau atsakymo vis dar nesulaukia.

Tačiau URM su šia pozicija griežtai nesutinka ir sako apgailestaujanti, kad Druskininkuose įsikūrusią sanatoriją Baltarusijos režimas išnaudoja propagandiniams tikslams.

„URM leidimus sanatorijai išmokėti atlyginimus darbuotojams išdavė sausį, kovą bei artimiausiu metu spręs dėl kitų išmokų. Labai apgailestaujame, kad sanatorija iki šiol dar nepasinaudojo suteikta galimybe. Panašu, kad režimas sanatoriją naudoja savo propagandiniams tikslams, o darbuotojų gerovė jam tikrai nerūpi. Lietuvos piliečiai, dirbantys šioje įstaigoje, privalėtų tai labai aiškiai suvokti“, – Eltai pastarąją savaitę sakė ministro atstovė spaudai Vytautė Šmaižytė.

URM viceministras Mantas Adomėnas kovą Eltai sakė, kad ministerija sanatorijai „Belorus“ padarė išimtį ir leido už sausį įstaigos darbuotojams išmokėti atlyginimus, atsiskaityti už komunalines paslaugas bei grąžinti skolą elektroninei parduotuvei „Noriu noriu“.

Viceministras tuomet pabrėžė, kad šios išimtys buvo padarytos, remiantis nustatytais Europos Sąjungos reglamentais. Jo teigimu, sprendimas dėl šių lėšų atšildymo užtruko dėl to, kad „Belorus“ sanatorija „labai ilgai nepateikė detalizuotų apskaitos dokumentų“. Visgi M. Adomėnas teigė, kad, sanatorijai sutvarkius dokumentaciją dėl vasario mėnesio detalizuotos apskaitos duomenų, bus suteiktas leidimas darbuotojams išmokėti atlyginimus ir už šį mėnesį. Tačiau sanatorijos darbuotojai tikina, kad pinigų už sausį jie taip ir negavo.

ELTA primena, kad „Swedbank“ gruodį įšaldė sanatorijos „Belorus” sąskaitas, Europos Sąjungai įvedus ribojamąsias priemones Baltarusijai.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite