Angle down Atgal

SAM: per e.sveikatą įsigyti receptinius vaistus bus galima dar šiais metais

Įsigyti receptinius vaistus prisijungus per e.sveikatos sistemą bus galima dar šiais metais, antradienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

„Jau greitai vaistus bus galima greitai ir saugiai įsigyti iš namų ar darbo, iš bet kurios vietos, kur tik yra interneto prieiga. Nereikės vykti į vaistinę, stovėti ilgose eilėse, kas užimtų nemažai laiko ir pareikalautų jėgų. Be to, šiandienių Lietuvos ir pasaulio įvykių kontekste, tokia galimybė įsigyti išrašytų reikalingų vaistų nuotoliniu būdu tampa būtinybe“, – pranešime cituojamas sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Šiuo metu nuotoliniu būdu tiesiogiai iš vaistinių galima įsigyti tik nereceptinius vaistus.

A. Verygos teigimu, vienas svarbiausių uždavinių kuriant šį modelį – užtikrinti maksimaliai saugų paciento tapatybės nustatymą ir duomenų saugumą.

Sveikatos apsaugos viceministrė Kristina Garuolienė pabrėžia, jog šios paslaugos teikimas nebus privalomas ir pačios vaistinės galės pasirinkti, ar nori vykdyti tokią veiklą.

Nusprendęs pirkti receptinius vaistus ar kompensuojamąsias medicinos pagalbos priemones nuotoliniu būdu, e.sveikatos portale žmogus jam paskirtus vaistus galės pasirinkti pagal palankiausią kainą ar priemoką, pristatymo sąlygas, siūlomas prekių atsiėmimo vietas arba remdamasis kitais kriterijais.

Paciento pasirinkimas iškart bus perduotas jo nurodytai vaistinei. Taip pat pacientas vienoje vietoje matys, kaip vykdomi jo užsakymai.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite