Angle down Atgal

SAM: dalį vakcinų tenka sunaikinti

Sveikatos apsaugos ministro patarėja Justina Aleksaitė teigia, kad pastaruoju metu daugėja skiepui nuo COVID-19 užsiregistravusių, tačiau į vakcinacijos centrą neatvykstančių žmonių. Todėl, pasak jos, dėl šios priežasties dalį vakcinų reikia išpilti.

„Stebime, kad vis daugiau žmonių, nors yra užsiregistravę, tačiau neatvyksta vakcinai. Dėl to, kaip žinote, atidarius vakcinos pakuotę, kurioje, kaip „Comirnaty“ atveju yra šešios dozės, ir neatvykus žmonėms į vakcinacijos centrą tenka vakciną utilizuoti“, – Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) surengtoje spaudos konferencijoje teigė J. Aleksaitė.

„Tad labai labai raginame visus užsiregistravusius vakcinai atvykti savo dozei“, – pridūrė ji.

SAM artimiausiu metu žada priemones, kurios paskatintų gyventojus skiepytis

Skiepijimo tempams Lietuvoje mažėjant, SAM žada artimiausiu metu pristatyti priemones, kurios galėtų sudaryti sąlygas į vakcinacijos vietas pritraukti daugiau gyventojų.  

SAM kanclerės Jurgitos Grebenkovienės teigimu, ko gero, įvairios priežastys lemia, kodėl šiuo metu skiepijimo tempai Lietuvoje ėmė lėtėti.

„Matome lėtėjančius tempus. (Tai vyksta – ELTA) dėl įvairiausių priežasčių, pirmiausiai įtakos turi tai, kad gerėja orai, mažėja susirgimų skaičius, taip pat matome, kad susidomėjimas (skiepijimu – ELTA), krintant atvejų skaičiui, koreliuoja ir krinta žemyn“, – pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje teigė J. Grebenkovienė.

Kanclerės teigimu, SAM į situaciją reaguoja ir svarsto apie priemones, kurios galėtų skiepijimo tempus suaktyvinti.

„Tikrai galvojame apie skatinimo priemones, kad vėl sugrąžintume kuo didesnį gyventojų skaičių į vakcinacijos procesą. Galvojame ir apie mobilių vietų plėtrą Lietuvoje. Kaip matome, Nacionalinio kraujo centro mobilios skiepijimo vietos yra labai pasiteisinusios, esant gyvoms eilėms. Matome poreikį plėsti ir vystyti šią idėją. Taip pat galvojame ir apie tam tikrų (skiepijimo – ELTA) sąlygų vaistinėse palengvinimą, kurios turėtų atitikti šiek tiek lengvesnius reikalavimus“, – teigė ji.

„Galvojame ir apie kitas priemones, kurios galėtų paskatinti skiepijimą. Šias idėjas ir jų įgyvendinimo detales šiuo metu aptarinėjame, apie jas galvojame ir su laiku apie jas detaliau papasakosime“,– pridūrė J. Grebenkovienė.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite