Tose pačiose patalpose Vilniaus gatvėje Nijolė dirba jau daug metų. Sako, kad klientėms patogesnę vietą Lazdijuose sunku būtų rasti.
Angle down Atgal

Salono „Nijolės grožis“ savininkė karantiną praleido gilindama profesines žinias ir tobulindama figūrą

Po ilgo karantino vėl pradėjusių paslaugas teikti kirpyklų, manikiūro ir grožio salonų langai Lazdijuose šviečia iki vėlumos. Kirpėjos, manikiūrininkės skuba atsigriebti už prarastą laiką, o klientės – vėl atgauti tinkamą išvaizdą, pasiruošti darbui po karantino, pasigražinti artėjančiam pavasariui.

Viena seniausiai rajone dirbančių manikiūro specialisčių Nijolė Zubraitė, sėkmingai savo susikurtame versle besisukanti jau 15 metų, sutiko pasidalinti mintimis apie tai, kaip išgyveno karantino metą, su kokiomis mintimis pradeda darbus po jo, kokius nuostolius atnešė trys pastarieji nedarbo mėnesiai ir kaip tie nuostoliai atsilieps mums, klientams, nes apie Lazdijuose brangstančias grožio paslaugas socialiniai tinklai jau mirgėte mirga.

Didelių nuostolių nebuvo – nebus ir didesnių kainų

Nijolė džiaugiasi, kad dirba savo nuosavuose namuose įkurtame manikiūro salone. Dėl to nereikia mokėti nuomos ir kitų mokesčių. Tuo tarpu kitos Lazdijuose dirbančios manikiūrininkės, kirpėjos net ir karantino metu privalėjo mokėti mokesčius, todėl nustebti nereikėtų, kad jų paslaugos dabar gali būti šiek tiek brangesnės.

Nijolė savo teikiamų paslaugų branginti nežada. O kam? Jos saloną lankančios moterys ir keletas vyrų yra nuolatiniai klientai, čia ateinantys jau ne vienus metus. Todėl darbo Nijolei niekada netrūksta. Priešingai – kartais norėtų jo kiek mažiau. Ypač – vasarą. Jau ne vieną kartą buvo pažadėjusi sau, kad sumažins priimamų klienčių skaičių, per dieną aptarnaus tik kokias keturias ar penkias, tačiau šio pažado išpildyti niekaip nepavykdavo. Vos tik atsirasdavo koks laisvas pusdienis ar pora valandų, tuoj kokia nors atkakli ponia įsiprašydavo priimama.

Tačiau dabar, sugrįžusi į darbą po karantino, Nijolė dirba labai įtemptu grafiku, nes žino, kad daugelis moterų šito laiko, kai galės vėl ateiti susitvarkyti nagų, ypač laukė. Negali nė vienai pasakyti „ne“, todėl dirbanti kartais iki vėlumos.

Nijolė prisipažįsta – ji iki šiol dar nesitestavo dėl COVID-19, nes testas nėra privalomas. Tik rekomendacija. Ji jaučiasi labai gerai. Be to, stropiai seka, kad klientės laikytųsi privalomų saugumo reikalavimų, dėvėtų kaukes, dezinfekuotų rankas. Po kiekvieno vizito darbo vietą kruopščiai dezinfekuoja ir patalpą išvėdina. Nors nuo to laiko, kai vėl pradėjo dirbti, praėjo vos kiek daugiau nei savaitė, Nijolė sako jau ne kartą sulaukusi tikrintojų, kurie atidžiai žiūri, kaip laikomasi tikrai nemažų reikalavimų. Jos salonas – kaip tik tokioje vietoje, visai šalia gatvės, tad ne tik klientėms, bet ir tikrintojams labai patogu užsukti. Tačiau per ilgus darbo metus ji sako prie to jau pripratusi, nes grožio paslaugų salonus tikrino ir tada, kai apie karantiną nė neįtarėme.

Karantiną išnaudojo tobulėjimui ir grožiui

Kam skyrė laiką, kai negalėjo dirbti, taip pat išvažiuoti iš Lazdijų?  

Nijolė pasakoja, jog intensyviai mokėsi, gilinosi į savo profesijos naujoves. Internete reikiamų mokymų, informacijos apie naujausias priemones, mados tendencijas – kiek tik nori. Tik laiko turėk. Ir ji sąžiningai, sistemingai, ne pripuolamai tuo domėjosi.

Be to, dar rudenį buvo davusi sau žodį numesti nuo kūno tam tikrą kilogramų skaičių. Ir šį pažadą sėkmingai ištesėjo. Kaip žinia, Lazdijų sporto salė, kurią Nijolė lankydavo, neveikė. Tačiau ji kantriai mynė kilometrus aplink Lazdijus net tada, kai už lango spaudė nemažas šaltukas. Žinoma, ir mitybą sureguliavo. Svarbiausia, sako Nijolė, ne kategoriškai atsisakyti pyragų ar mėsos, bet valgant žinoti saiką. Ir tai, kad po penktos valandos vakaro ne tik šaldytuvo, bet net ir virtuvės duris reikia uždaryti.

„Nijolės grožis“ – taip prieš kurį laiką ji pavadino savo saloną. Pavadinimas praeiviams šviečia iš tolo, tad moteris žino, kad ir pati turi tinkamai atrodyti – jos manikiūras visuomet švyti. Taip pat ir šukuosena, makiažas. Savo klientėms ji yra gyvas pavyzdys, kaip net įtemptą ir tikrai nelengvą darbą dirbant galima puikiai atrodyti.

Džiaugiasi, kad Lazdijų krašto moterys kasmet gražėja

Su Nijole suskaičiavome – jai pradėjus dirbti prieš 15 metų, ilgą laiką buvo trys, vėliau – keturios manikiūro specialistės. Ir tas skaičius stabilus buvo gal 10 metų. Visoms Lazdijų ir aplinkinių kaimų moterims jų pakako. O moterų rajone prieš dešimt metų gyveno žymiai daugiau nei dabar. Jos buvo jaunesnio amžiaus. Šiuo metu (sunku net patikėti) vien oficialiuose salonuose dirbančių yra 14. O gal ir 15. Ir visos iki kaklo užimtos, pas jas nebandyk nesusitaręs ateiti – vietos užimtos. Nijolė sako, kad taip yra dėl to, jog Lazdijų moterys pradėjo itin daug dėmesio skirti savo išvaizdai.

Jos klientės (ir klientai) – jau vyresnio amžiaus žmonės. Yra keturiasdešimtmečių, penkiasdešimtmečių, bet daug ir 70-ies sulaukusių. Ir net 90 metų klientę turinti, kurią vaikai ne tik manikiūro, bet ir pedikiūro atveža pasidaryti. Dabar jau ir į mokyklą panelės eina su manikiūru. Bet jos dažniausiai pačios susiperka techniką ir išmoksta susitvarkyti – jaunimas šiais laikais yra gabus.

Per žiemą Nijolė suplanavo ir savo verslo plėtrą. Jei salono ir nepraplės, papildomų patalpų neįsirengs, bet profesionaliai daryti makiažą tikrai išmoks. Jau ne kartą savo draugėms yra bandžiusi jį padaryti. Ir žino, jog šis darbas jai limpa. Tačiau nori mokytis, lankyti kursus ir gauti dokumentą, kuris patvirtintų ne tik jos žinias, bet ir teisę oficialiai dirbti. Todėl užėjusios pas Nijolę jau galėsime iškart keliauti į pobūvius, koncertus, kitus renginius pagražintos nuo nagų iki akių. Tačiau svarbiausia, sako Nijolė, sulaukti ne tik to, kol ji mokslus baigs, bet ir kai karantinas bus pamirštas visam laikui.

Nuotr. iš asmeninio archyvo.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite