Angle down Atgal

Šalies vadovai sveikina karius Lietuvos kariuomenės dienos proga

Šalies vadovai pirmadienį sveikina karius Lietuvos kariuomenės dienos proga.

Prezidentas Gitanas Nausėda karius pasveikino padėdamas gėlių ant nežinomo kareivio kapo Kaune.

„Šiomis nelengvomis dienomis Jūs išliekate tvirtas valstybės saugumo ramstis – neatsiejama nacionalinių ir NATO gynybinių pajėgumų dalis. Vadovaudamiesi Tėvynei duota priesaika, Jūs kiekvieną dieną esate kovinėje parengtyje ir nuolatos tobulinate įgūdžius“, – sveikinime teigė šalies vadovas.

Jis linkėjo kariams išlikti ryžtingais, atkakliais ir vieningais Tėvynės kariais.

Prezidentas taip pat teigė, kad kariuomenė šiemet įrodė gebanti prisitaikyti prie sparčiai kintančios situacijos, padėkojo už indėlį padedant valstybės institucijoms suvaldyti koronaviruso pandemiją.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen pabrėžė kariuomenės stiprybę bei modernumą, karių ambicijas, vizijas.

„Šiandien mūsų šalies kariuomenė yra kaip niekad stipri ir moderni, nes Lietuvos karybos lyderiai nestokoja ambicijų ir vizijų. Šiandien turime ypač glaudžius ryšius su savo sąjungininkais regione ir NATO partnerėmis“, – teigė parlamento vadovė.

„Tai mūsų kariuomenės pasiekimai, kuriuos lėmė sunkus ir kasdienis visų Lietuvos kariuomenės grandžių darbas. Dėl jo mūsų visuomenė turi didelį tikėjimą savo šalies krašto apsauga ir pasitiki savo kariuomene“, – sakė ji.

Lietuvos kariuomenės diena minima lapkričio 23-ąją. Šią dieną 1918 metais tuometinis ministras pirmininkas Augustinas Voldemaras pasirašė įsakymą, kuriuo pradėta kurti šalies kariuomenė.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite