Angle down Atgal

Šalia A. Landsbergienės darželio išdygusią tvorą gelbsti valdininkų klaidos

Vilniuje, Gedimino prospekte, šalia Austėjos Landsbergienės darželio „Vaikystės sodas“ valstybinę žemę atitvėrusi nelegaliai pastatyta tvora stovi toliau, nors jau turėjo būti nugriauta. Tvorą gelbsti statybų inspekcijos klaidos – pastarosios institucijos valdininkai, kaip paaiškėjo, nesilaikė procesinių taisyklių, todėl visa tvoros griovimo procedūra pradėta nuo pradžių.

Vilniaus centre nelegali tvora stovi jau keletą metų. Alfa.lt duomenimis, pastatą ir sklypą „Vaikystės sodui“ išnuomojo bendrovė „Vilniaus Žalgirio dengtas plaukimo baseinas“, kuriai vadovauja verslininkas Kazimieras Musteikis.

K. Musteikio bendrovė teisių į valstybinės žemės sklypą neturėjo, tačiau vis tiek atsitvėrė valstybinę žemę ir įrengė vaikų žaidimų aikštelę. Redakcijos duomenimis, kai domėtis tvora ėmė Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT), „Vilniaus Žalgirio dengtas plaukimo baseinas“ išsinuomojo dalį žemės, tačiau tik dalį – tvora vis dar atitverta dalis valstybinės žemės.

„Vaikystės sodo“ komunikacijos vadovė Rita Meilūnaitė anksčiau Alfa.lt yra sakiusi, jog bendrovė tik nuomojasi pastatą, kuriame įkurtas darželis, nėra jo savininkė.

„Kiek man yra žinoma, tiek šita vieta, tiek visi mūsų sodeliai, kaip juos vadiname, yra nuomojamose patalpose“, – sakė R. Meilūnaitė.

Tvorą griauna, o ši vis stovi

NŽT nelegalią tvorą Vilniaus centre aptiko 2017 m. liepą, o gautą informaciją perdavė Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai (VTPSI).

Vilniaus teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros departamento direktorė Lina Kuksėnaitė Alfa.lt anksčiau buvo nurodžiusi, kad tvora, kuri, beje, pastatyta kultūrinio paveldo vietovėje, turėjo būti nugriauta iki 2019 m. spalio.

„NŽT Vilniaus skyrius informavo inspekciją, kad 2018 m. spalio 2 d. atliko žemės sklypo, esančio Gedimino pr. 34, Vilniuje, pakartotinę žemės sklypo žemės naudojimo kontrolę ir surašė žemės naudojimo patikrinimo aktą, kuriame nustatyta, kad 2017 m. liepos 25 d. žemės patikrinimo akte nustatyti pažeidimai nepašalinti.

Inspekcijos Vilniaus teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros departamentas (toliau – Departamentas) atlikęs patikrinimą 2019-03-26 surašė statytojui UAB „Vilniaus Žalgirio dengtas plaukimo baseinas“ savavališkos statybos aktą dėl savavališkai, neturint statybą leidžiančio dokumento, žemės sklype Gedimino pr. 34, Vilniuje, kuris yra kultūros paveldo vietovėje – Vilniaus miesto istorinėje dalyje, vad. Naujamiesčiu (unikalus kultūros paveldo registro Nr. 33653) ir Vilniaus senojo miesto ir priemiesčių archeologinėje vietovėje (unikalus kultūros paveldo registro Nr. 25504), neteisėtai pastatytos kitos paskirties inžinerinio statinio – tvoros (aptverta vaikų žaidimo aikštelė).

Nurodymas nugriauti iki 2019-09-26“, – teigė VTPSI.

Tačiau rugsėjis jau kadaise praėjo, o tvora tebestovi, kaip stovėjusi.

Gelbsti valdininkų klaidos

Praėjusį lapkritį VTPSI atstovė Ieva Liutkutė informavo, kad situacija inspekcijai žinoma, mat spalio pradžioje buvo patikrinta, ar neteisėta tvora pašalinta. Kadangi žemės užgrobėjai į VTPSI raginimus nereaguoja, valdininkai estafetę ruošėsi perduoti antstoliams, kurie turės tvorą pašalinti priverstinai.

„Kaip ir minėta, statytojui buvo duotas terminas nugriauti savavališkai pastatytą tvorą iki šių metų rugsėjo 26 d. Departamentas privalomojo nurodymo įvykdymą patikrino spalio 2 d., patikrinimo akte fiksuota, kad PNSSA-00-191002-00043 yra neįvykdytas.

Atsižvelgiant į tai, kad statytojas geranoriškai per PN nustatytą terminą pažeidimų nepašalino, o privalomasis nurodymas pašalinti savavališkos statybos padarinius yra vykdomasis dokumentas, vykdomas Civilinio proceso kodekso nustatyta tvarka, Departamentas, vadovaudamasis Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros įstatymo nuostatomis, rengia dokumentus perduoti priverstinai vykdyti antstoliui“, – buvo rašoma VTPSI atsakyme.

Tačiau, užuot kreipęsi į antstolius ir galiausiai nugriovę nelegalią tvorą, VTPSI valdininkai visą procedūrą pradėjo nuo pradžių – panaikino 2019 m. kovą priimtą privalomąjį nurodymą griauti tvorą ir vasario pradžioje surašė naują. Pagal šį tvora gali stovėti iki ateinančio rugpjūčio, o jei nebus nugriauta, vėl bus kreiptasi į antstolius. Tiesa, statybų inspekcija nurodė, kad aiškinasi, kodėl rasti „procesiniai neatitikimai“ ir kas dėl to atsakingas.

„Statybos inspekcija, ruošdamasi Civilinio proceso kodekso nustatyta tvarka perduoti privalomąjį nurodymą priverstinai vykdyti antstoliui, nustatė procesinių neatitikimų dėl privalomojo nurodymo įteikimo statytojui. Atsižvelgdama į tai, Inspekcija 2020-02-04 priėmė sprendimą naikinti 2019-03-26 privalomąjį nurodymą pašalinti savavališkos statybos padarinius Nr. PNSSP-100-190326-00026, surašytą statytojai UAB „Vilniaus Žalgirio dengtas plaukimo baseinas“, taip pat 2020-02-06 surašė statytojui naują privalomąjį nurodymą pašalinti savavališkos statybos padarinius. Statytojui nurodyta iki 2020-08-06 pašalinti savavališkos statybos padarinius.

Inspekcijoje atliekamas vidinis tyrimas dėl aplinkybių, susijusių su minėto 2019-03-26 privalomojo nurodymo įteikimo aplinkybėmis“, – rašė I. Liutkutė.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite