Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.
× Man dar nėra
18 metų
×
Angle down Atgal

Šalčininkų rajone – reto žvėriškumo nusikaltimas: vyrai auką prievartavo, kankino ir išniekino

Vilniaus apygardos teismas praėjusią savaitę paskelbė nuosprendį dviem Šalčininkų rajono gyventojams, padariusiems itin nežmonišką nusikaltimą: nuo alkoholio apgirtę vyrai išprievartavo savo sugėrovę, mušė ją malka, apšlapino galvą, į lytinius organus įvedė degtinės butelį, galiausiai pusnuogę tampė po sniegą.

Sunkus nusikaltimas Šalčininkų rajone buvo įvykdytas 2017 m. gruodžio 16 d. Už jį baudžiamojon atsakomybėn patraukti du asmenys – iki tol neteistas I. J. ir prieš tai bent penkis kartus teistas, taip pat daug kartų administracine tvarka baustas V. S. Baudžiamąją bylą Vilniaus apygardos teismas išnagrinėjo neviešai, niekur neviešindamas nuteistų vyrų asmeninių duomenų.

Bylos duomenimis, abu nuteistieji ir auka dalyvavo Šalčininkų rajone vykusiose išgertuvėse. Apgirtęs V. S. ėmė priekabiauti prie moters, norėdamas lytinių santykių, tačiau ši nesutiko. Kai moteris susiruošė eiti namo, supykęs V. S. čiupo nukentėjusiąją ir spyrė jai į akį. Moteriai nukritus ant grindų, V. S. bendrininkas laikė auką prispaudęs, o pats V. S. rankomis, kojomis ir su malka stipriai sumušė moterį. Tuomet vyras išrengė auką ir, padedamas draugo, ją išžagino.

Tuo vyrų žvėriškumas nesibaigė – po lytinio akto V. S. apšlapino nukentėjusiosios veidą ir plaukus, kol bendrininkas laikė užspaudęs aukos nosį, tuomet paėmė degtinės butelį ir kelis kartus įkišo į lytinius organus. Galiausiai žiauriai nukankinta moteris buvo pusnuogė tampoma po suledėjusį sniegą.

Vilniaus regiono apylinkės teismo Šalčininkų rūmai šių metų balandžio 19 d. abu vyrus nuteisė už išžaginimą ir išprievartavimą bendrininkų grupėje. I. J. buvo skirti ketveri metai pataisos namuose, o jau toli gražu ne pirmąjį nuosprendį išgirdusiam V. S. – pusšeštų metų pataisos namuose. Tačiau nuosprendis įsiteisėjo tik spalio 4 d., mat byla, gavus skundų, buvo perduota nagrinėti Vilniaus apygardos teismui.

Skundus po nuosprendžio pateikė tiek abu nuteistieji, tiek prokuroras. Abu vyrai teigė, kad buvo nuteisti nepagrįstai, teismas buvo šališkas, todėl jie turėtų būti išteisinti. O skundą pateikęs prokuroras Liutauras Rudzevičius, sukaupęs didelę patirtį nagrinėjant žmogžudystes ir seksualinius nusikaltimus, įrodinėjo, kad V. S. buvo skirta per švelni bausmė. Anot prokuroro, žemesnės instancijos teismas nepagrįstai nurodė, kad girtumas nebuvo V. S. atsakomybę sunkinanti aplinkybė, be to, abiejų nuteistųjų elgesys buvo itin ciniškas ir žeminantis, vyrai alkoholį iki nusikaltimo vartojo kelis mėnesius. L. Rudzevičius taip pat pabrėžė, kad V. S. nusikaltimai palaipsniui vis sunkėjo, švelnesnės bausmės nuteistajam jokio poveikio nedarė.

Sulaikymo metu V. S. buvo nustatytas itin sunkus girtumas – 3,47 promilės.

Skundus išnagrinėjęs Vilniaus apygardos teismas konstatavo, kad abiejų nuteistųjų skundai yra nepagrįsti, todėl šiuos atmetė. Prokuroro skundas buvo iš dalies patenkintas – V. S. paskirta bausmė padidinta iki septynerių metų pataisos namuose. Tokiam sprendimui reikšmės turėjo ir tai, kad nuteistasis niekur nedirbo, vertėsi vagystėmis, nusikaltimus darė ir po nežmoniško prievartos akto.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite