Angle down Atgal

Šalčininkų rajone pasieniečiai sulaikė ir kontrabandą, ir jos gabentoją

Talkinami vokiečių aviganio Praido Gintaro Žagunio užkardos pasieniečiai miške aptiko tūkstantį pakelių cigarečių ir sulaikė jas gabenusį Šalčininkų rajono gyventoją.

Trečiadienį vakare VSAT Varėnos pasienio rinktinės G. Žagunio užkardos pareigūnai, talkinami kinologo su tarnybiniu vokiečių aviganiu Praidu, patruliavo miške netoli Šalčininkų rajono savivaldybės Girdžiūnų kaimo.

Pasieniečiams kilo įtarimų, kad šioje vietovėje ką tik galėjo būti gabenamas nelegalus krovinys.

Netrukus Praidas užuodė pėdsakus ir savo kinologą vedė mišku apie 300 metrų į šalies gilumą. Čia šuo aptiko du surištus ir savadarbėmis petnešomis sukabintus ryšulius. Juose buvo 1000 pakelių cigarečių „Fest“ su Baltarusijos akcizo ženklais.

Tuo metu aplinkinėms miškingoms vietovėms šukuoti pasitelktas papildomas G. Žagunio užkardos pasieniečių ekipažas pastebėjo nuo valstybės sienos bėgantį vyrą. Pasieniečiai šį 25 metų Šalčininkų rajono gyventoją sulaikė. Neabejojama, kad jis gabeno kontrabandą. Be to, vyras neturėjo privalomų šioje vietoje asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų.

Jam dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką bei dėl pasienio teisinį režimą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimo, t. y. privalomų dokumentų neturėjimo, pradėta administracinė teisena. Už pirmą nusižengimą gresia bauda nuo 2000 iki 5590 eurų, o už antrą - įspėjimas arba bauda nuo 40 iki 90 eurų.

Šalčininkų rajono gyventojas po apklausos paleistas. Jam įteiktas šaukimas atvykti į G. Žagunio užkardą. Šiame VSAT padalinyje saugomos gabentos kontrabandinės cigaretės.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite