Angle down Atgal

Šalčininkų rajone pasieniečiai su įkalčiais sučiupo rūkalų nešiką

Šalčininkų rajone su įkalčiais užkluptas cigarečių kontrabandininkas metė neteisėtai gabentą krovinį ir spruko, tačiau už 4 kilometrų buvo sulaikytas.

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį miške ties Šalčininkų rajono Kačėnų kaimu patruliavę VSAT Varėnos pasienio rinktinės Gintaro Žagunio užkardos pareigūnai pastebėjo įtartiną asmenį su nešuliu.

Ši vietovė yra už maždaug 100 metrų nuo sienos su Baltarusija. Nešikas, manoma, taip pat išvydo VSAT pareigūnus, metė krovinį ir tamsoje pasišalino į miško tankmę.

Jo paieškai buvo pasitelktas kaimyninės Tribonių pasienio užkardos kinologas su tarnybine dvejų metų belgų avigane Diabola, informuoti tuo metu ruože budėję kiti patruliai.

VSAT pareigūnai bėglį sučiupo už maždaug 4 kilometrų nuo tos vietos, kurioje jis numetė ryšulius, miške ties Šalčininkų rajono Albertinos kaimu.

Vietovę tikrinęs kinologas su belgų avigane daugiau nieko įtartino neaptiko. Pirminiais duomenimis, neteisėtas krovinys iš Baltarusijos buvo tiesiog permestas per sienos liniją jos nepažeidžiant.

Sulaikytasis su savimi neturėjo asmens tapatybės patvirtinančių dokumentų, bet buvo apsirūpinęs radijo stotele.

Išsiaiškinta, kad 24 metų Šalčininkų rajono gyventojas gabeno dvi cigarečių dėžes. Jose iš viso buvo tūkstantis pakelių „NZ Gold“ markės rūkalų, pažymėtų baltarusiškais akcizo mokesčio ženklais.

Dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką vyrui VSAT pareigūnai pradėjo administracinę teiseną. Už tokį pažeidimą gresia bauda nuo 5200 iki 6000 eurų.

Šalčininkiečiui teks atsakyti ir už tai, kad į valstybės sienos apsaugos zoną, kurioje buvo užkluptas, jis įžengė be privalomo pasieniečių leidimo.

Pažeidėjui įteiktas šaukimas atvykti į jo bylą nagrinėsiantį teismą. Po apklausos jis paleistas. Cigaretės laikinai saugomos G. Žagunio užkardoje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite