Angle down Atgal

Šalčininkų policija primena – gatvėje atsargūs privalo būti tiek vairuotojai, tiek pėstieji

2019-11-29 apie 19.50 val. Šalčininkų m., Vilniaus g., prie PC ,,Maxima” esančioje pėsčiųjų perėjoje įvyko eismo įvykis, kurio metu buvo partrenkta 1939 m. gim., pėsčioji. Nukentėjusioji gydosi ambulatoriškai. Policija atlieka įvykio tyrimą.

Pėstieji – eismo dalyvių kategorija, kurie patekus į eismo įvykį, dažniausiai patiria žymiai sunkesnius sužalojimus negu kiti eismo dalyviai. Šiais metais Lietuvoje žuvo 43 pėstieji, 9 iš jų žuvo pėsčiųjų perėjose, 270 buvo sužeista.

Primename – saugumas keliuose priklauso nuo visų eismo dalyvių tarpusavio pagarbos, kultūringo elgesio kelyje ir Kelių eismo taisyklių reikalavimų paisymo.

Pagal KET:

Vairuotojas– artėdamas prie nereguliuojamos pėsčiųjų perėjos privalo sulėtinti greitį arba sustoti prieš kelio ženklą ,,Pėsčiųjų perėja“, kad praleistų į bet kurią eismo juostą perėjoje įžengusį, žengiantį arba prieš pat eismo juostą stovintį ir laukiantį galimybės įžengti pėsčiąjį. Vairuotojai privalo imtis papildomų atsargumo priemonių tamsiu paros metu, esant blogam matomumui, taip pat tais atvejais, kai pėsčiųjų perėja nėra gerai apžvelgiama, ir įsitikinti, kad pėsčiųjų perėjoje nėra pėsčiųjų, kuriuos turėtų praleisti.

Pėstiesiems– įžengti į važiuojamąją dalį leidžiama tik po to, kai jie įvertina atstumą iki artėjančių transporto priemonių ir jų greitį ir įsitikina, kad tai saugu. Draudžiama naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis ar atlikti kitus veiksmus, kurie atitrauktų dėmesį. Einant draudžiama peržengti perėjos ribas. Rekomenduojama, kad tamsiu paros metu pėstieji eidami į kitą važiuojamosios dalies pusę būtų prie drabužių prisegę kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje atšvaitą.

Raginame laikytis KET ir rūpintis savo ir kitų gyvybe kelyje. Šalčininkų policija siekdama gerinti avaringumo situaciją rajone vykdys viešo ir neviešo pobūdžio patruliavimus ir principingai reaguos į visus teisės pažeidimus kelyje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite