Angle down Atgal

Salantų gimnazijoje įsikurs lopšelis-darželis?

Šiemet numatyta rekonstruoti Kretingos rajono Salantų gimnaziją. Tačiau kasmet mažėjant mokinių skaičiui miesto valdžia susidūrė su dilema: mokykla bus suremontuota, bet kas joje mokysis? Kretingos rajono meras viešai kreipėsi į gyventojus ir siūlo mokykloje įkurti ir kelias vaikų lopšelio-darželio grupes. Gyventojai dėl šio sprendimo pasidalijo į dvi stovyklas – vieni palaiko merą, o kiti nenori leisti mažiausiųjų į aplinką su vyresniais mokiniais.

Gresia išnykimas?

Salantų gimnazijos rekonstrukcijai skirta 773 tūkstančiai eurų. Šiuos pinigus skyrė Vyriausybė. Už šias lėšas planuojama suremontuoti valgyklą, mokyklos priestatą, kuriame ugdomi pradinių klasių mokiniai, remonto sulauks ir erdvė, kurioje įsikurs Salantų meno mokykla.

Salantų gimnazija suprojektuota taip, kad joje galėtų mokytis 800 moksleivių. Mokinių skaičius gimnazijoje nuolat mažėja, kasmet joje vaikų sumažėja beveik viena klase. 2016 metais mokinių buvo virš 400, šiemet – vos daugiau nei 340. Ateinantiems mokslo metams prognozės liūdnos – mokslus krims tik maždaug 300 vaikų. Manoma, kad ateityje mokinių skaičius šioje gimnazijoje ir toliau tendencingai mažės.

Miesto valdžia nusprendė, kad tuštėjančias mokyklos patalpas galima būtų išnaudoti maksimaliai, jei jose įsikurtų naujos Salantų lopšelio-darželio „Rasa“ grupės. Tokiu būdu darželyje atsirastų vietos ir taip vos į grupes telpantiems mažyliams. Šiuo metu lopšelį-darželį lanko 108 vaikai. Naujų vaikų priimti jau nebeišeina. Salantų gimnazijoje atidarius naujas grupes į lopšelį-darželį galėtų patekti ir vaikai iš gretimų Skuodo rajono gyvenviečių.

„Artimiausius kelerius metus Salantų lopšelis-darželis veiktų abiejuose pastatuose – tiek senajame, tiek greta esančios gimnazijos priestate. Mat dabar visi mažieji naujose patalpose tikrai netilptų. Bet žvelgdami jau į penkerių metų tendencijas, prognozuojame, kad po kelerių metų mažės ir lopšelį-darželį Salantuose lankančių vaikų skaičius. Tada, jau be papildomų investicijų, lopšelis-darželis galėtų visiškai persikelti į gimnazijos priestatą. O padarę, mano nuomone, tinkamus sprendimus šiandien, taupytumėme biudžeto lėšas jau netolimoje ateityje“, – gyventojams situaciją aiškino Kretingos rajono meras Antanas Kalnius.

Valdžios apskaičiavimu, Salantų gimnazijos patalpose galėtų įsikurti net 5-ios naujos lopšelio-darželio grupės. Tuomet pradinukai išsikeltų į pagrindinį mokyklos pastatą.

Gyventojai pasidalijo į dvi stovyklas

Socialinėje erdvėje gyventojai pradėjo aršią diskusiją. Dalis gyventojų palaiko merą ir norėtų, kad gimnazija išliktų: „Optimizuoti! Kam tuščios patalpos mokykloje, jei darželių trūksta?“, – tikino internautė.

Tačiau darželinukų tėvai aršiai priešinasi tokiam sprendimui. Bijoma, kad mokyklos triukšmas trukdys mažyliams ugdymo ir poilsio procese.

„Bent jau pačius mažuosius palikit ramybėje. Kaip jie galės pailsėti, kai mokyklos kieme ir koridoriuose toks triukšmas? O kaip su žaidimų aikštelėmis?“, – piktinosi moteris.

„Į mokyklos patalpas savo darželinukų tikrai nenorime išleisti“, – antrino kita Kretingos gyventoja.

Prieš mokyklos jungimą su darželiu nusiteikę ir pradinukų tėvai bei vyresnieji moksleiviai. „Tvirtas prieš! Pati mokausi gimnazijoje, ir kai trumpam buvo perkelti pradinukai į pagrindinį korpusą gavosi chaosas, didžiulis triukšmas, pailsėti ar pasikartoti įvairiems atsiskaitymams per pertraukas tapo neįmanoma“, – piktinosi moksleivė.

Kol kas Kretingos rajono savivaldybė po diskusijos su gyventojai nepateikė jokių sprendimų dėl mokyklos ir darželio likimo.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite