Angle down Atgal

S. Skvernelis: tikiuosi, kad poreikio steigti laikinąsias ligonines neatsiras, tačiau tam reikia ruoštis

Premjeras Saulius Skvernelis tikina, kad kol kas poreikio steigti palapines-laikinąsias ligonines nėra, ir viliasi, kad jo ir neatsiras. Vis dėlto jis pabrėžia, kad valstybė turi tokiam scenarijui ruoštis.

„Aš tikrai manau, kad mes, patys būdami atsakingi, galime suvaldyti šito viruso plitimą. Kol kas tos vadinamosios COVID-19 lovos nėra užpildytos. Sveikatos priežiūros įstaigos persitvarko, numato tuos rezervinius pajėgumus, įsijungia tas pats mechanizmas, kuris buvo pavasarį: penkios atraminės ligoninės ir po to yra karštų ligoninių pajėgumų perskirstymas, rezervinės ligoninės“, – Vyriausybėje surengtoje spaudos konferencijoje teigė S. Skvernelis.

„Ir trečiame ar ketvirtame rate atsiranda būtinybė steigti nestacionarias arba vadinamąsias lauko ligonines. Aš esu įsitikinęs, kad iki to mes tikrai neprieisime, bet ruoštis reikia“, – pridūrė jis.

Spalio pradžioje S. Skvernelis sakė, kad nepalankioms matematinėms prognozėms pasitvirtinus ir sunkių COVID-19 ligos atvejų skaičiui ženkliai padidėjus ligoninėse pritrūktų vietų. Premjeras teigė, kad siekiant užkirsti kelią tokiam scenarijui, buvo nuspręsta investuoti į palapines-ligonines.

ELTA primena, kad portalas LRT rugsėjo pabaigoje pranešė, jog Vyriausybė skyrė per milijoną eurų laikinosioms ligoninėms-palapinėms įrengti. Taip pat pranešama, kad tokio tipo ligoninės, kurių planuojama įsigyti apie 70, būtų įkurdintos pripučiamose palapinėse su visa būtina infrastruktūra.

A. Veryga: COVID-19 pacientams skirtų lovų skaičius tikrai išaugs

Tuo tarpu sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigė, kad gydymo įstaigos, siekdamos išplėsti COVID-19 pacientams skirtų lovų skaičių, turi perorganizuoti įstaigų veiklą. Ministras tikina, kad koronaviruso infekcija sergantiems pacientams lovų skaičius tikrai išaugs.

„Kad lovų užtektų, organizuojančios gydymo įstaigos jau dabar perorganizuoja arba regiono, arba savo įstaigų veiklą, žiūri, kurie skyriai ar korpusai galėtų būti pertvarkomi, kur tos lovos papildomai galėtų atsirasti COVID-19 pacientams gydyti“, – Vyriausybės spaudos konferencijoje teigė A. Veryga.

„Vadinamųjų COVID-19 lovų skaičius tikrai išaugs, bet tai reiškia, kad kai kurių kitų planinių pacientų į šias lovas jau nebus galima paguldyti“, – taip pat akcentavo jis.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite