REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Rugsėjo 4 d. 15:35

S. Skvernelis sureagavo į kritiką dėl švietimo sistemos reformos: inicijuoja nacionalinį susitarimą

Vilnius

ELTA nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


97584

Premjeras Saulius Skvernelis nemano, kad prezidento Gitano Nausėdos pirmadienį išreikštas skepsis vykstančių reformų švietimo srityje atžvilgiu buvo kritika Vyriausybei. Premjeras, nors ir pripažindamas, kad ne visas problemas pavyksta išspręsti greitai, tvirtina – per šiam Ministrų Kabinetui likusį laiką spės įgyvendinti deklaruotus pažadus. Tam, pabrėžia S. Skvernelis, inicijuojamas nacionalinis susitarimas, sutelkiant visas politines jėgas šalyje.

„Nenoriu sakyti, kad (prezidentas. – ELTA) sukritikavo. Prezidentas išsakė savo poziciją visais gyvenimo klausimais – tarp jų ir šiuo (švietimo situacijos. – ELTA)“, - po Vyriausybės posėdžio kalbėjo premjeras.

Pabrėždamas, kad norėtųsi greitesnio proceso reformuojant švietimo sektorių, S. Skvernelis teigė, kad visgi negalima sakyti, kad šiame sektoriuje reikalai teigiama linkme iš viso nejuda. Jo teigimu, sprendimai, didinantys mokytojo profesijos patrauklumą, yra priimami, o ir prezidento sukritikuotas universitetų jungimasis nesustojo.

„Taip, kad yra kompleksinės priemonės, norisi, kad jos būtų greičiau (įgyvendintos. – ELTA) (...) bet viskam reikia laiko“, – sakė S. Skvernelis.

Vyriausybės vadovas teigė, kad artimiausiu metu bus inicijuotas nacionalinio susitarimo dėl švietimo klausimų pasirašymas, taip sutelkiant visas politines jėgas. Todėl, jo teigimu, Vyriausybės programoje deklaruoti užsibrėžimai per likusį šiam Ministrų Kabinetui laiką bus spėti įgyvendinti.

„Šiandien egzistuojantis modelis, kai mokyklų steigėjai ir mokytojų darbdaviai yra savivaldybė, o finansuotojas valstybė, yra netvarus. Tą patį kalbėjau su respublikos prezidentu, artimiausiu metu mes sudarysime grupę, trauksime politines partijas – jeigu jos sutiks – visuomenininkus, Prezidentūros atstovus. Kalbame apie galimybę parengti nacionalinį susitarimą švietimo klausimais. Paimti geriausią praktiką, įdirbį, nenaudoti terminų „siekti“, „tikėtis“ ir „laukti“, bet su konkrečiais skaičiais, ką mes, visos politinės jėgos, galėtume įsipareigoti, kalbant apie švietimo sistemos ateitį.

Vyriausybės programoje yra labai viskas aiškiai išdėstyta ir mes tai įgyvendinsime per likusius pusantrų metų“, – po Vyriausybės posėdžio sakė premjeras.

Prezidentas G. Nausėda, pirmadienį sveikinęs Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijos bendruomenę Mokslo ir žinių dienos proga, teigė, kad dabartinis etatinio pedagogų darbo apmokėjimo procesas vyksta per lėtai. Jis taip pat pareiškė kritikos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai, kuriai pavaldžios įmonės, sako prezidentas, veikia neefektyviai.

„Procesas vyksta nesparčiai, procesas aiškiai netenkina, nes, kad ir kaip ten būtų, ne taip jau seniai teigėme, kad mokytojo profesija turi tapti prestižine. Deja, šiandien matau kol kas labai mažai padarytų žingsnių, kad ta mokytojo profesija būtų de facto prestižinė, o laikas tuo tarpu bėga“, – kalbėjo G. Nausėda.

ELTA



REDAKCIJA REKOMENDUOJA