Angle down Atgal

S. Skvernelis smerkia ES sankcijų Lenkijai idėją

Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis ir Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis teigia matantys šviesią dvišalių santykių ateitį, nepaisant Europos Sąjungos priekaištų ir kalbų apie sankcijų įvedimą Lenkijai dėl ginčijamų šios šalies teismų sistemos pakeitimų.

S. Skvernelis pabrėžė griežtai nepalaikantis sankcijų Lenkijai idėjos.

„Aš žiūriu į Lietuvos-Lenkijos bendradarbiavimą iš praktinės pusės. Ateitis piešiama gerai, šviesiomis spalvomis“, – ketvirtadienį po abiejų šalių Vyriausybių posėdžio surengtoje spaudos konferencijoje sakė M. Morawieckis.

Jis pabrėžė, kad Lenkija plėtoja dialogą su ES.

„Mes su ES neturime esminių ginčų. Yra tam tikras nesupratimas iš Vakarų kaimynų pusės, kalbant apie teisingumo srities reformą, tačiau mes norime uždengti tą spragą ir to ginčo temperatūra jau yra visai kitokia, nei buvo anksčiau. Nepergyvenu dėl mūsų bendros ateities. Man kelia nerimą situacija už mūsų Rytų sienos“, – sakė Lenkijos premjeras.

Tuo metu S. Skvernelis teigė palaikantis dialogą.

„Mes pasisakome už dialogą, nes diktato arba prievartos būdu tokių klausimų nepavyks išspręsti ir bendrijoje nesprendžiama. Mes pasisakome už supratimą kaimyninei ir kitoms valstybėms, kurios panašiu keliu ėjo ir darė reformas tose srityse, kurias paveldėjo iš sovietinio režimo, tarp jų – ir teisingumo vykdymo“, – sakė S. Skvernelis.

Premjero teigimu, Lietuva ir kitos posovietinės šalys susiduria su panašiomis problemomis.

„Patys panašias problemas turėjome, galbūt to nesuvokia senosios Europos valstybės – joms tai nebuvo aktualu. Bet Rytų Europai, kas buvo Sovietų sąjungos įtakos zonoje arba okupuoti, tai buvo labai svarbu. Dėl to sakome – supratimo, įsiklausykite. Nėra vienos pusės teisios, sėskime, kalbėkime ir derėkitės“, – pabrėžė S. Skvernelis.

„Negalima, kad jei ne, tai mes taikysime sankcijas Lenkijai. Mes tikrai tam niekada nepritarsime ir nesutiksime. Reikia suprasti, kad toje valstybėje, kalbant apie teisingumo sistemą, yra palikimas, kurį reikia spręsti. (...) Lygiai tą patį ir mes darėme“, – tvirtino premjeras.

Ministro pirmininko teigimu, abi pusės privalo įsiklausyti į teikiamus argumentus.

„Palaikau Lenkiją, pasisakau už dialogą – kad Komisija girdėtų Lenkijos argumentus, Lenkija – Komisijos argumentus ir būtų surastas sprendimas dialogo būdu“, – pridūrė S. Skvernelis.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite