Angle down Atgal

S. Skvernelis: Seimo komiteto reikalavimai švietimui – iš fantastikos srities

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad Seimo Švietimo ir mokslo komiteto siūlymai švietimo sričiai didinti išlaidas 180 mln. eurų yra iš fantastikos srities. Ministrų Kabineto vadovas po Vyriausybės posėdžio trečiadienį teigė, kad, viena vertus, tvirtinant biudžetą sieks atsižvelgti į švietimo bendruomenės lūkesčius, tačiau, kita vertus, pabrėžė, jog tam yra ir tam tikros ribos.

„Bus įsiklausoma į mūsų socialinių partnerių lūkesčius – pirmiausia profesinių sąjungų, mokytojų bendruomenės, dėstytojų bendruomenės... į tuos lūkesčius mes tikrai atsižvelgsime, kiek tai yra įmanoma“, - sakė žurnalistams premjeras.

Pasak jo, biudžeto projektui nepritaręs ir didesnio finansavimo švietimo bendruomenei reikalaujantis Eugenijaus Jovaišos vadovaujamas Švietimo ir mokslo komitetas priima neatsakingus sprendimus.

„Kalbant apie subalansuotą biudžetą, komitetai, deja, priima neatsakingus sprendimus, kurie nepagrįsti jokiais finansiniais ištekliais. Komiteto nuomonė yra, bet mes tikrai girdime mokytojus, dėstytojus ir ieškome realių būdų, kaip, kai yra papildomai skirta daugiau kaip 90 mln. eurų pirminiame projekte švietimui, būtų galima dar labiau atliepti tuos lūkesčius, dėl kurių šiandien labiausiai skauda šiai bendruomenei“, - sakė S. Skvernelis, akcentuodamas, kad Švietimo ir mokslo komiteto pateikti pasiūlymai už 180 mln. yra neadekvatūs.

„Tikrai ne, tai yra iš fantastikos srities“, - apibendrino S. Skvernelis.

ELTA primena, kad pastarąją savaitę Švietimo ir mokslo komitete, kuriame valdantieji turi daugumą, buvo nepritarta kitų metų Vyriausybės biudžetui. Skirstant 2020 m. valstybės biudžetą, išsiskyrė Vyriausybės ir Seimo nuomonės dėl finansavimo švietimui. Seimo komitetas teigia, kad švietimui finansuoti turi būti skirta kur kas didesnė, nei šiuo metu Vyriausybės numatyta, suma.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite