Angle down Atgal

S. Skvernelis: privilegijuotų verslo sričių nėra

Premjeras Saulius Skvernelis teigia, kad reformuodama mokesčių sistemą Vyriausybė yra numačiusi bent kelias gaires, o vienas iš svarbiausių planų - mokesčių lengvatų peržiūra. Šiuo klausimu Ministru Kabinetas neketina daryti išimčių jokioms verslo sritims. 

"Pirmiausia, mokesčių surinkimas, taip pat turime pakankamai daug mokestinių lengvatų režimų, įvairiais skaičiavimais, dėl to nesurenkame apie milijardą eurų, turėsime priimti sprendimus, kad tos lengvatos ar režimai skatintų ekonomikos augimą, darbo vietų kūrimą, duotų pridėtinę vertę verslui ir per mokesčius grįžtų valstybei - tai taip pat vienas pagrindinių principų ", - ketvirtadienį "Žinių radijui" kalbėjo S. Skvernelis, užsiminęs ir apie būtinybę didinti verslo konkurencingumą (ne per darbo užmokestį, o per darbo našumą), o tam esą reikalingos investicijos į atsinaujinančias technologijas. 

Premjeras S. Skvernelis teigia, kad Vyriausybė supranta Lietuvos žemės ūkio konkurencingumo svarbą, bet mokesčių lengvatų revizija turės apimti ir šį sektorių. 

"Turime peržiūrėti viską be išankstinio nusiteikimo kokios nors verslo grupės atžvilgiu. Tikrai suprantame žemės ūkio svarbą Lietuvai, tikrai manome, kad jis turi būti konkurencingas, žinome, kad jo subsidijavimas yra skirtingas naujose Europos Sąjungos (ES) valstybėse ir senosiose. Bet turime padaryti, kad socialinio teisingumo būtų daugiau ir šitoje ūkio šakoje", - kalbėjo S. Skvernelis. 

Skaičiuojama, kad daugiausiai iš visų lengvatų valstybės biudžetui kainuoja lengvatos ūkininkams ir pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvata šildymui. Savo ruožtu Lietuvos ūkininkai ragina į jų situaciją žvelgti kompleksiškai ir vengti tendencingumo.

Eltos informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite