Angle down Atgal

S. Skvernelis pateikė prezidentui L. Savicko kandidatūrą: alternatyvos nėra svarstomos

Premjeras Saulius Skvernelis penktadienį pateikė prezidentui Gitanui Nausėdai Luko Savicko kandidatūrą į ekonomikos ir inovacijų ministro postą.

Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su ministru pirmininku Sauliumi Skverneliu. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su ministru pirmininku Sauliumi Skverneliu. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

„Šiandien susitikime prezidentas su premjeru aptarė kelių valstybės institucijų vadovų kandidatūras. Po du mėnesius trukusių paieškų premjeras pateikė Luko Savicko kandidatūrą į ekonomikos ir inovacijų ministro postą. Iki šiol šis kandidatas į ministrus nebuvo bent kiek išsamiau aptartas. Prezidentūra šiuo metu vertina šį kandidatą“, – Eltai atsiųstame komentare teigia prezidento atstovas spaudai Antanas Bubnelis.

S. Skvernelis tvirtina turintis tik vieną kandidatūrą

Po vykusio susitikimo premjeras teigia tikįs, kad jo pateiktai kandidatūrai bus pritarta. Alternatyvos, pabrėžė S. Skvernelis, siūlomam kandidatui tiesiog nėra.

„Esu tikras, kad L. Savickas yra tinkamas, visas šiai pozicijai reikalingas kompetencijas ir savybes turintis žmogus. Neabejoju, kad tokio ministro darbo rezultatus pajustų ir teigiamai įvertintų Lietuvos žmonės. Jokios kitos kandidatūros į šias pareigas nėra svarstomos. Tikiuosi, kad šiai kandidatūrai bus pritarta“, – Vyriausybės išplatintame pranešime cituojamas S. Skvernelis.

L. Savicko kandidatūrą premjeras įvardijo po praėjusią savaitę vykusio valdančiosios koalicijos posėdžio.

L. Savickas yra Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys. Jis taip pat premjerui patarinėja ekonomikos ir strateginių pokyčių valdymo klausimais.

L. Savickas yra įgijęs Europos viešųjų reikalų magistro laipsnį Mastrichto universitete Olandijoje, prieš tai Jungtinės Karalystės Jorko universitete įgijo politikos ir tarptautinių santykių bakalauro laipsnį.

Po studijų į Lietuvą grįžęs L. Savickas dirbo užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ Investicinės aplinkos gerinimo grupės vadovu, programos „Kurk Lietuvai“ metu įgyvendino projektus šioje agentūroje bei Vyriausybės kanceliarijoje, taip pat dirbo asociacijos „Investors’ Forum“ politikos ir viešųjų reikalų vadovu.

Nuo 2019 m. gruodžio 1 d. iki bus paskirtas naujas ekonomikos ir inovacijų ministras laikinai eiti šias pareigas pavesta energetikos ministrui Žygimantui Vaičiūnui.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite