S. Skvernelis paradoksu pavadino priešinimąsi planuojamam biudžetui

Vilnius
Budintis Budėtojas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Premjeras Saulius Skvernelis, vardindamas planuojamo biudžeto privalumus, stebėjosi, kad visuomenės grupės priešinasi ir reiškia nepasitenkinimą.

„Tai paradoksas, - „Žinių radijui“ ketvirtadienį sakė Vyriausybės vadovas.

Biudžeto projektas, anot jo, yra sudarytas griežtai laikantis fiskalinės drausmės ir makroekonomikos rodiklių. Tai, teigė S. Skvernelis, įvertino Europos Komisija ir Tarptautinis valiutos fondas.

S. Skvernelis pabrėžė, kad siūlomas biudžetas yra saugantis nuo ekonomikos perkaitimo, infliacijos didėjimo ir kartu orientuotas į socialiai jautriausias visuomenės grupes.

Vyriausybės vadovo teigimu, šiame biudžete gydytojų atlyginimams numatyta daugiau nei 120 mln. eurų, mokslininkų ir dėstytojų, kurių atlyginimai nesikeitė daugiau nei 10 metų - beveik 33 mln. Biudžetas, anot S. Skvernelio, bus labai palankus tiek pensininkams, kuriems pensijos kils daugiau nei 60 eurų, tiek mokytojams. Vyriausybės vadovas džiaugėsi, kad jo vadovavimo metu „Sodros“ skola mažėja ir sausio 1-ąją nesieks milijardo eurų.

Premjeras taip pat užsiminė, kad yra įregistruota pataisa, raginanti grąžinti valstybės tarnautojų atlyginimą į prieškrizinį lygį. Tiesa, tam, teigė S. Skvernelis, reikėtų apie 100 mln. eurų, kurių dabar nėra. S. Skvernelis, kalbėdamas apie tarnautojų algų didinimą, pažymėjo, kad tokios sumos nukreipimas atlyginimų didinimui keltų vartojimą ir didintų infliaciją.

„Mes visus šiuos žingsnius darome ir, atrodo, susilaukėme paradokso - pasipriešinimo ir sakymo, kad mes esame nepatenkinti arba pasipiktinę, jog Vyriausybė numatė pagrindinėms socialinėms grupėms ekonominio potencialo ir gerovės padidinimą,“ - kalbėjo S. Skvernelis.

Ketvirtadienį Seimas pradės svarstyti kitų metų valstybės biudžetą. Bus svarstomi parlamentarų ir komitetų siūlymai, ką reikėtų taisyti biudžeto projekte. Kai kurie parlamentarai jau įregistravo siūlymus, kaip tą reikėtų padaryti.