Angle down Atgal

S. Skvernelis: kviečiu nesinaudoti lengviausiomis galimybėmis atleisti darbuotojus

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sako, kad verslui dabar yra proga parodyti rūpestį savo darbuotojais bei paragino jų neatleidinėti.

„Planas yra ambicingas, ryžtingas, reikalaujantis visų prisidėjimo ir solidarumo, kad jis būtų maksimaliai veiksmingas. Darome viską, kad būtų maksimaliai išsaugotos darbo vietos ir gyventojų pajamos. Labai atidžiai vertiname socialiai atsakingo verslo prisidėjimą. Dabar puiki galimybė parodyti rūpestį savais darbuotojais“, – sakė S. Skvernelis.

Premjeras paragino verslą ne atleidinėti darbuotojus dėl susidariusios ekstremalios situacijos, o pasinaudoti finansine valstybės pagalba.

„Kviečiu nesinaudoti lengviausiomis galimybėmis mažinti darbuotojų skaičių, atleisti darbuotojus, o naudotis kompensacinėmis priemonėmis, kurios šiandien buvo priimtos ir išsaugoti darbo vietas.

Darbuotojai, kurie šiandien dirba karantino sąlygomis, jiems reikia, galima ir būtina mokėti papildomus priedus už tas sąlygas, kuriose dabar tenka darbuotis. Lėšų tam yra, jų stygius negali būti kažkoks pasiteisinimas“, – žurnalistams kalbėjo S. Skvernelis.

„Tai buvo pirmas plano pateikimas, prie kurio dirbsime glaudžiai su verslu. (...) Situacija keičiasi nuolat ir tos priemonės, kurios numatytos plane, gali būti koreguojamos atsižvelgiant į situaciją“, – pridūrė jis.

Vyriausybėje pradės veikti Karštoji darbo grupė tiesioginėms konsultacijoms su verslu ir problemų sprendimams.

Vyriausybė pirmadienį po pasitarimo pritarė Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso sukeltų pasekmių mažinimo priemonių planui, kurį sudaro 2,5 mlrd. eurų.

Vyriausybė pagal planą iki trijų mėnesių mokėtų savarankiškai dirbantiems, kurie mokėjo socialinio draudimo įmokas, fiksuotą 250 eurų dydžio išmoką per mėnesį, kai dėl nustatyto infekcijų plitimą ribojančio režimo negali vykdyti savo veiklos.

Pagal planą, valstybės lėšomis iki trijų mėnesių turi būti prisidedama prie darbdavių pastangų išsaugoti darbo vietas, padengiant dalinės prastovos ar prastovos išmokos dalį darbuotojams. Darbuotojui turi būti užtikrinta išmoka ne mažesnė nei minimali mėnesinė alga.

Taip pat būtų sudaryta galimybė atidėti arba išdėstyti įmokas už sunaudotą elektros energiją ir gamtines dujas bendrovei „Ignitis“ tiek privatiems, tiek verslo klientams. Savivaldybėms rekomenduotina sudaryti galimybę atidėti arba išdėstyti komunalines įmokas ir įmokas už šilumos energiją.

Vyriausybė taip atleis mokesčių mokėtojus nuo baudų ir delspinigių, sudarys galimybę atidėti arba išdėstyti išskaičiuoto gyventojų pajamų mokesčio mokestines nepriemokos sumokėjimą. Sustabdomas mokestinių nepriemokų išieškojimo veiksmai, vadovaujantis protingumo kriterijais.

Rekomenduojama savivaldybėms atleisti mokesčių mokėtojus nuo komercinės paskirties nekilnojamo turto, žemės mokesčių.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite