Angle down Atgal

S. Skvernelis kitąmet žada esminius sprendimus dėl švietimo, mokesčių, pensijų reformų

Premjeras Saulius Skvernelis pripažįsta, kad didžiųjų reformų nepavyko pasiekti per metus bei žada, jog esminiai sprendimai pertvarkant aukštąjį mokslą, mokesčių, pensijų sistemas, bus pasiekti kitąmet.

„Tai, kas priklauso nuo Vyriausybės: programų dubliavimas, nerentabilių programų šalinimas, kokybės kėlimas, priėmimo kartelės keitimas, nemokamų bakalauro studijų įvedimas – kitų metų rugsėjo mėnesiui tikrai tą sistemą turėsime“, – LRT televizijos laidai „Dėmesio centre“ trečiadienį sakė S. Skvernelis.

Jis priminė, kad Seime gruodį registruoti ir pradedami svarstyti konkretūs projektai dėl universitetų jungimo bei tikisi, jog artimiausiu metu „bent jau su parengiamuoju darbu šiai reformai taškas bus padėtas“.

Premjeras pripažino, kad Vyriausybei ir Seimui nepavyko įgyvendinti pažado dar šiemet iš esmės pertvarkyti mokesčių sistemą – jis iš dalies dėl to kaltina vasarą kilusį konfliktą su vėliau skilusiais socialdemokratais bei pabrėžė, jog sprendimams reikia tvirtos daugumos.

„Esame kitais metais numatę daryti esminę mokesčių reformą, kaip ir pensijų reformą – kito kelio mes neturime. Apie mokesčių didinimą ir tokiu būdu lėšų surinkimą perskirstymui mes nekalbame, nes to daryti jau nebegalima“, – sakė S. Skvernelis.

„Tikiu, kad tą reformą su Seimo narių palaikymu mes padarysime“, – teigė Vyriausybės vadovas.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite