Angle down Atgal

S. Skvernelis įvertino I. Šimonytės Vyriausybės programą: daug lozungų, mažai ambicijos

Pirmadienį paskelbtas Ingridos Šimonytės būsimos Vyriausybės programos projektas. Tačiau darbą Ministrų Kabinete baigiantis laikinasis premjeras Saulius Skvernelis gerų žodžių apie šį projektą teigia negalintis pasakyti. Anot jo, būsimosios Vyriausybės programoje – daug lozungų ir mažai naujų idėjų. Politiko teigimu, nemažai programinių punktų tiesiog paimti iš jo vadovautos Vyriausybės programos.

„Daug lozungų, skaitant jausmas toks, kad tai kažkur matyta. Laikinos dabartinės Vyriausybės programoje... daugelis nuostatų ir pagrindai padėti ir įstatymų projektai, kurie jau yra įgyvendinti arba Seime pateikti“, – žurnalistams Seime sakė S. Skvernelis.

„Džiugu, kad yra darbų tęstinumas, bet tai nėra jų darbai“, – sakė jis.

Apskritai, akcentavo nueinančios Vyriausybės vadovas, programoje trūksta ambicijos bei politinės strategijos.

„Manau, kad kai kur nuo strateginių politinių krypčių pereita prie labai techninių ir neambicingų. Pavyzdžiui, energetikos srityje. Pasigedau kažko esmingo, apskritai ko nors kalbant apie vidaus saugumą, teisingumą, nacionalinį saugumą, krašto apsaugą. Užsienio politikoje apskritai nėra nė vienos naujos idėjos“, – teigė jis.

„Atrodo, kad programa padaryta taip, kad būtų lengva ją įgyvendinti“, – negailėjo kritikos S. Skvernelis.

I. Šimonytė kritiką atmeta

Tuo metu paskirtoji premjerė I. Šimonytė sako didelio dėmesio į S. Skvernelio išsakytus epitetus nekreipsianti.

„Premjero valia kalbėti tai, ką jis nori. Man, tiesą sakant, nelabai svarbu, kad epitetai gali būti tokie, kurie nėra labai malonūs“, - Seime žurnalistams sakė I. Šimonytė, atmesdama ir kritiką, kad dalis programinių punktų buvo tiesiog perkelta iš darbą baigiančios Vyriausybės programos.

„Tikrai niekas nekopijavo šios Vyriausybės programos. Manau, kad Vyriausybės programa remiasi tomis politinėmis programomis, su kuriomis koaliciją sudarančios partijos ėjo į rinkimus. Todėl mums būtų labai sunku nukopijuoti „valstiečių žaliųjų“ rinkiminę programą, nes jos tiesiog nebuvo, kiek atsimenu“, – teigė ji.

„Tai, kad kažkas ten įžvelgia kažkokių darbų tąsą, aš nematau jokių problemų. Pati sakiau, kad niekas čia revoliucijų neplanuoja“, – pažymėjo I. Šimonytė.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite