Angle down Atgal

S. Skvernelis: Baltarusija neturi pagrindo taikyti sankcijų Lietuvai

Premjeras Saulius Skvernelis tvirtina nematąs jokio pagrindo Baltarusijai taikyti atsakomąsias sankcijas Baltijos valstybėms. Komentuodamas Baltarusijos užsienio reikalų ministro Vladimiro  Makejaus pareiškimą, kad atsakant į anksčiau Baltijos valstybių paskelbtas sankcijas Minskui jau yra patvirtintos asimetrinės sankcijos, S. Skvernelis pabrėžė, jog Lietuvoje nėra nė vieno politiko, kuriam jos galėtų būti taikomos.

„Dėl sankcijų politiniams pareigūnams yra tos šalies reikalas. Jeigu jie mato būdą ir pagrindą taikyti nors vienam Lietuvos politikui kažkokias sankcijas – tai yra jų apsisprendimo reikalas. Šiandien aš nematau jokio pagrindo tą daryti“, – po Vyriausybės posėdžio kalbėjo S. Skvernelis.

Premjeras dar kartą pakartojo savo poziciją dėl Baltarusijos tariamo prezidento Aliaksandro Lukašenkos išsakytų gąsdinimų atsisakyti krovinių gabenimo per Klaipėdos uostą. Vyriausybės vadovo teigimu, tokiems scenarijams ruoštis būtina, tačiau kartu reikia ir tikėtis, kad Baltarusijos pareigūnams užteks sveiko proto nepriimti ekonomiškai nenaudingų sprendimų.

„Dėl grasinimo, susijusio su krovinių pervežimu – į tai mes žiūrime pakankamai rimtai. Dar kartą galiu pakartoti, kad tai yra ekonomiškai visiškai nepagrįstas sprendimas. Tai būtų politinis sprendimas, kenkiantis pačiai Baltarusijai. Nemanau, kad tai reikėtų daryti. Bet vėlgi, tai yra jų valia, o mes stebime situaciją. Mūsų įmonės nuolatos informuoja ir atitinkamas ministerijas, ir tiesiogiai mane. Turime ruoštis ir ieškoti būdų, kaip diversifikuoti tas rizikas, susijusias su šiuo sprendimu. Tačiau aš tikiuosi, kad mūsų kaimynams užteks sveiko proto ir prie viso to, kas ten dabar vyksta, nedaryti dar ir ekonominės žalos savo valstybei, savo piliečiams“, – teigė premjeras.

Baltarusijos užsienio reikalų ministras Vladimiras Makejus trečiadienį per spaudos konferenciją Maskvoje pareiškė, kad Baltarusija patvirtino asimetrinį sankcijų prieš Baltijos šalis sąrašą. Anot ministro, Baltarusija gali priimti sprendimą taikyti sankcijas ir kitoms šalims, ne tik trims Baltijos valstybėms.

Įtampa tarp Baltarusijos faktinės valdžios ir Baltijos valstybių kilo po suklastotų Baltarusijos prezidento rinkimų. Rinkimuose neva 80,1 proc. balsų atiteko 26 metus šalį valdančiam A. Lukašenkai. Suklastoti rinkimai šalyje sukėlė protestų bangą, kuri neslūgsta iki šiol. Kilusius protestus valdžia malšino smurtu, keli žmonės žuvo, tūkstančiai buvo sulaikyti, pranešama apie kankinimus sulaikymo įstaigose. Į tai reaguodamos Baltijos valstybės paskelbė sankcijas Baltarusijos režimo atstovams.

A. Lukašenka, reaguodamas į Lietuvos ketinimus taikyti sankcijas, pagrasino, kad Minskas gali nukreipti baltarusiškus krovinius iš Klaipėdos jūrų uosto.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite