Angle down Atgal

S. Skvernelis: aukštojo mokslo kokybė ir pasiekiamumas yra vienas esminių valstybės prioritetų

Studentavimo metai yra vieni iš pačių svarbiausių, nes tai, ko išmokstama tuo metu, keičia ne tik gyvenimus, bet ir pasaulį. Todėl aukštojo mokslo kokybė ir pasiekiamumas yra vienas esminių valstybės prioritetų, ketvirtadienį atidarydamas tarptautinę mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodą „Studijos 2020“ sakė ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

„Vyriausybė šiemet žengia seniai planuotą ir labai svarbų žingsnį didinant studijų pasiekiamumą – šį rugsėjį nemokamai studijuos maždaug 4 tūkstančiais daugiau studentų nei pernai. Mūsų vizija – kad visi studentai, kurie pasiekia reikiamą balą, galėtų studijuoti tai, ką nori. Ir tai darytų nemokamai. Todėl tikiu, kad šis sprendimas leis jums siekti norimos svajonės, o ne rinktis studijas pagal kitų planus“, – teigė premjeras.

Ministras pirmininkas palinkėjo visiems mugės dalyviams ir lankytojams gausybės įspūdžių, rasti bent kelias visiškai naujas ir patiems netikėtas sritis. Būtent čia visos galimybės atrasti, susipažinti, domėtis.

Kartu su Vyriausybės vadovu atidarydamas parodą švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius pažymėjo, kad šiemet bus įgyvendintas tikslas finansuoti studijas visiems, kurių rezultatai tenkins minimalius priėmimo reikalavimus. O siekiant pritraukti daugiau motyvuotų jaunuolių į pedagogikos studijas, numatoma dukart didinti jiems skiriamas stipendijas.

„Prieš 18 metų turėjau progą pirmą kartą atidaryti Studijų parodą. Kaip tada, taip ir šiemet ji padeda atverti vartus tiems, kurie tik pradeda savo studijų kelią, taip pat suteikia žinių tuo pasirinkimo keliu juos lydintiems mokytojams ir tėveliams. Dėkoju parodoje dalyvaujančioms profesinėms mokykloms, kolegijoms, universitetams, padedantiems rinktis, sužinoti, išmokti“, – sakė ministras A. Monkevičius.

18-ąjį kartą Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vykstančios parodos naujovė – pirmą kartą mugėje atsirado ir mokymosi visą gyvenimą salė. Naują temą – „Mokymasis visą gyvenimą“ – padiktavo poreikis kalbėti apie tai, kokių kompetencijų ir žinių reikia jau dabar, kai darbo rinka susiduria su kvalifikuotos darbo jėgos trūkumu, o vis daugiau žmonių renkasi darbus, kurie jiems teikia malonumą ar virsta pomėgiu.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite