REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2020 m. Spalio 20 d. 15:08

S. Skvernelio politinę karjerą pastūmėjęs „bėglys su automatu“ išėjo į laisvę, tačiau likimo duota proga nepasinaudojo

Vilnius

Igoris Molotkovas © Dominykas Griežė

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


150896

Dabartinio premjero Sauliaus Skvernelio politinė karjera būtų buvusi visai kitokia, jei jos pradžioje nebūtų buvę garsiojo bėglio su pagrobtu policijos automatu – Igorio Molotkovo.

I. Molotkovas vienu garsiausių pastarojo penkmečio Lietuvos nusikaltėlių tapo po to, kai 2015 m. lapkričio 19 d. apie 18 val. Švenčionių rajono policijos komisariato pareigūnų užvežtas į šeštąjį Vilniaus komisariatą, šio vidiniame kieme sugebėjo ne tik pabėgti nuo pareigūnų, būdamas surakintas antrankiais, bet dar ir pagrobė automatinį ginklą, kurio dėtuvėje buvo 30 šovinių, o prieš pabėgdamas juo grasino pareigūnams.

Bėglys ant kojų sukėlė visą Vilniaus policiją – jo paieškai buvo mesta 3 tūkst. pareigūnų, paieška vykdyta ir iš oro. Galiausiai po penkių valandų I. Molotkovą pavyko rasti ir sulaikyti Naujininkuose esančiame daugiabutyje, tačiau, kaip paaiškėjo, ginklą vyras, per miestą keliavęs viešuoju transportu, jau seniai buvo išmetęs, o tiksliau – paslėpęs negyvenamame name Šv. Stepono gatvėje.

Toks I. Molotkovo pabėgimas ne tik pavertė jį virtualia žvaigžde, bet ir sukėlė grėsmę atsistatydinti bandžiusio vidaus reikalų ministro S. Skvernelio karjerai. Po policijos benefiso S. Skvernelis ruošėsi palikti vidaus reikalų ministro postą, tačiau ne tik išsaugojo šią kėdę – po aštrios konfrontacijos su tuometine Seimo pirmininke Loreta Graužiniene ir prezidente Dalia Grybauskaite S. Skvernelio politinės akcijos ėmė augti kaip ant mielių, o po metų vykusiuose Seimo rinkimuose S. Skvernelis kartu su Ramūno Karbauskio valstiečiais nušlavė konservatorių pasipriešinimą.

Prieš tai 17 kartų teistam I. Molotkovui ši istorija baigėsi tik dar vienu teistumu – 2016 m. vasarį vyras buvo nuteistas kalėti 4 metus 4 mėnesius.

Šių metų kovo 19 d. I. Molotkovas pagaliau išėjo į laisvę, tačiau suteikta galimybe sugrįžti į visuomenę nepasinaudojo; garsusis bėglys – vėl suimtas, jam iškelta byla dėl vagystės, dar vyksta du ar trys ikiteisminiai tyrimai dėl vagystės, plėšimo ir sukčiavimo.

Grįžo nepasitaisęs

Laikoma, kad laisvės atlikimo bausmės tikslas yra priversti nuteistąjį apgalvoti savo veiksmus, pasitaisyti ir sugrįžti į visuomenę. I. Molotkovas laiko apgalvoti savo gyvenimą turėjo apsčiai – ketverius metus. Tačiau po ilgos izoliacijos į laisvę sugrįžęs nusikaltėlis nepasitaisė.

Antradienį I. Molotkovas vėl stojo prieš teismą. Lyg anekdote – vyrui teko aiškintis dėl vagysčių iš parduotuvės, kuri yra šalia to paties Vilniaus miesto apylinkės teismo.

Bylos duomenimis, šių metų birželio 15 d. Vilniuje, Ukmergės g., esančioje „Senukų parduotuvėje“ I. Molotkovas pavogė keturias keptuves, vertas 157,98 euro, – vyras šias prekes įsidėjo į kuprinę ir praėjo per kasas.

Kitą dieną toje pačioje parduotuvėje I. Molotkovas pabandė pavogti dar keturias keptuves ir termosą, bendrai kainavusius 233,55 euro, tačiau šis bandymas buvo nesėkmingas – praėjus kasas vyrą sulaikė apsauginiai.

„Su viskuo sutinku, labai gailiuosi – stojęs prieš teismą sakė I. Molotkovas. – Paaiškinimas toks, kad gailiuosi. Viso šito reikėjo man pragyvenimui.“

Anot vyro, sugrįžti prie nusikaltimų jį paskatino dvi aplinkybės – karantinas ir žinomumas, neleidžiantis jam įsidarbinti.

„Išėjau iš įkalinimo įstaigos, pagalbos jokios nesulaukiau. Socialinių darbuotojų jokių, jokios pagalbos. Buvo karantinas, gavau pašalpą 100 eurų po savaitės – o ką reikėjo daryti?

Aš iš to gyvenu, kad vagiu, negaliu įsidarbinti, nes per visą Lietuvą nuskambėjau labai garsiai“, – sakė I. Molotkovas.

Vyras pripažino, kad iš „Senukų“ pavogtas keptuves tą pačią dieną už pusę kainos pardavė Šeškinės turguje.

Kaltę pripažinęs I. Molotkovas teisėjui apgailestavo, kad norėjo susitvarkyti gyvenimą, tačiau, paleistas į laisvę, buvo faktiškai išmestas į gatvę – jokios socialinių darbuotojų pagalbos nesulaukė, o kreipęsis pagalbos sužinojo, kad, išlaukęs savaitę, gaus 100 eurų pašalpą ir nuolatinį autobuso bilietą. „Ką man per tą savaitę reikėjo daryti? Reikėjo kažkaip gyventi“, – sakė I. Molotkovas.

Bėglys pripažino, kad taip vogė nuolat iš daugelio parduotuvių, dėl to buvo baustas administracine tvarka, o pinigų jam reikia ne tik pragyvenimui, bet ir narkotikams. Anot I. Molotkovo, narkotikus jis vartoja nuo 14 metų, o šiuo metu yra priklausomas nuo fentanilio, kuriam per dieną reikia 15–20 eurų.

I. Molotkovas teigė, kad net kalėdamas pataisos namuose be narkotikų išbūdavo ilgiausiai savaitę – įkalinimo įstaigoje jų netrūko. O ir laisvėje nesunku rasti – nors teisėjas klausė, kaip, išardžius Vilniaus taborą, I. Molotkovui pasiseka rasti narkotinių medžiagų, vyras teigė, kad mažai kas pasikeitė: iš taboro išvyti čigonai persikėlė į miestą, o ir be jų netrūksta, kas pardavinėja šias medžiagas.

Alfa.lt

alfalt-logo-skaidrus.png



REDAKCIJA REKOMENDUOJA