Angle down Atgal

S. Krėpšta: teigti, kad Lietuvoje prasidėjo trečioji koronaviruso banga, nėra korektiška

Prezidento vyriausiasis patarėjas ekonominės ir socialinės politikos klausimais Simonas Krėpšta akcentuoja, kad teigti, jog Lietuvoje prasidėjo trečioji koronaviruso banga, nėra korektiška. Visgi šalies vadovo patarėjas pripažįsta, kad pastaruoju metu epidemiologinės situacijos gerėjimas šalyje sustojęs.

„Mes aptarėme pandemijos pokyčius ir turbūt galima teigti, kad terminas „trečioji banga“ apibūdinant šiandieninę situaciją nebūtų tikslus ir korektiškas“, – antradienį Prezidentūroje surengtoje spaudos konferencijoje teigė S. Krėpšta.

Prezidento patarėjas pripažino, kad pastaruoju metu epidemiologinės situacijos gerėjimas yra sustojęs. Visgi S. Krėpšta pažymėjo, kad visuomenėje trečioji banga yra tapatinama su ypač sparčiu epidemiologinės situacijos blogėjimu, todėl šis terminas apibūdinti dabartines tendencijas, pasak jo, nėra korektiškas.

„Taip, mes turime sustojusį gerėjimą, matome tam tikrą stabilizavimą, bet trečioji banga, be abejo, visų pirma visuomenėje asocijuojama su griežtu karantinu, didelėmis užsikrėtimų apimtimis, mirtimis, bloga situacija ligoninėse. Todėl šis terminas turbūt nėra korektiškas“, – sakė šalies vadovo patarėjas.

ELTA primena, kad pirmadienį išplatintame pranešime Lietuvos statistikos departamentas teigė, kad, įvertinus savaitės sergamumo rodiklius, galima kalbėti apie beprasidedančią trečiąją pandemijos bangą.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite