Angle down Atgal

S. Krėpšta: pandemijos pikas gali būti pasiektas po 7–14 dienų

Prezidento vyriausiasis patarėjas Simonas Krėpšta sako, kad pandemijos pikas gali būti pasiektas po 7–14 dienų.

„Akivaizdu, užsikrėtimų išaugimai praėjusį savaitgalį koregavo prognozes į neigiamą pusę, tačiau tuo pačiu metu tam tikri pikai matomi horizonte. Yra tikėtina, kad, jei karantino sąlygos išliks efektyvios, jų bus laikomasi, tai pandemijos pikas gali būti pasiektas po 7–14 dienų“, – žurnalistams sakė S. Krėpšta.

Kalbėdamas apie sveikatos apsaugos priemonių rezervus, jis teigė norįs daugiau aiškumo.

„Pandemija sparčiai kyla, ir rezervai, kurie galbūt atrodė pilni ir dideli, be abejo, gali labai greitai ištirpti, jeigu užsikrėtimų skaičius bus didelis ir jei bus didelis skaičius žmonių, kuriems prireiks tam tikrų priemonių. Prezidentas mano, kad reikia kaip galima greičiau „nusiimti nuotrauką“, kokia yra dabartinė situacija visose kategorijose, pradedant nuo testavimo, baigiant įvairiomis apsaugos priemonėmis ligoninėse“, – teigė S. Krėpšta.

Anot jo, pastebima, kad lengvos formos COVID-19 ligoniai yra sparčiau iškeliami į regionines ligonines.

„Kalbant apie pačias rekomendacijas, pateiktas dėl gydymo įstaigų optimizavimo, tai pasakytina tai, jog centrinių ligoninių, kurios atsakingos Lietuvoje už penkis klasterius gydant COVID-19 ligonius, vadovai gavo daugiau įgaliojimų. Pastebėjome ekspertų tarybos nuomonę, kad paspartėjo procesai iškeliant lengvus ligonius į regionines ligonines, ir visa ši sistema veikia efektyviau“, – teigė prezidento vyriausiasis patarėjas.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite