Angle down Atgal

S. Kairys: Vyriausybė stengsis, kad visi sektoriai galėtų veikti, o ribojimai būtų tik tiems asmenims, kurie nėra pasiskiepiję

Kultūros ministras Simonas Kairys tikina, kad naujų COVID-19 atvejų skaičiui augant, Vyriausybei įvedant naujus karantino ribojimus, jie paveiktų tik tuos asmenis, kurie atsisako vakcinuotis, o pasiskiepiję asmenys galėtų naudotis visomis kultūros paslaugomis.

„Žinia yra labai aiški: mes galime daug tikėtis iš valstybės, Vyriausybės, ministerijos, visokių aiškių planų, efektyvių ekonominės pagalbos priemonių, bet esminis dalykas yra mūsų visų „namų darbai“, be kurių vargsime ir vargsime su pandemija, virusu. Bent jau šį kartą tikrai Vyriausybė dės visas pastangas, kad nepatirtų visiško lokdauno, o kiek įmanoma, kad būtent tie žmonės, kurie pasiskiepiję, atsakingi, pilietiški, kad jie galėtų aktyviai dalyvauti viešame gyvenime“, – LRT radijui antradienį sakė S. Kairys.

Jo nuomone, karantino įvedimas tik nepasiskiepijusiems padėtų išvengti ir tam tikrų ginčų dėl tam tikrų konkrečių ribojimų taikymo tam tikroms veikloms.

„Kalbant apie kultūros sektorių, (sieksime – ELTA) kad nebūtų tokių uždarymų, kai kyla visokie ginčai, kuo teatras skiriasi nuo kino, bibliotekos, muziejaus. Kad iš esmės visi sektoriai galėtų veikti, o ribojimai būtų tik tiems, kurie nėra pasiskiepiję“, – mano ministras.

Kultūros ministerijai vadovaujančio politiko teigimu, karantino priemones pritaikyti tik nepasiskiepijusiems bus galima pasitelkiant galimybių pasą. Kita vertus, ministras mano, kad jeigu karantinas būtų vėl pritaikytas visiems asmenims, tai neigiamai paveiktų ir vakcinacijos tempus, kadangi žmonės nebeturėtų motyvacijos rinktis vakciną.

„Labai tikimės, kad būtent karantinas nebebūtų taikomas visai visuomenei, o būtent tiems nepasiskiepijusiems žmonėms. Be abejo, kokia bus ateitis ir kokia bus dinamika, šiandien yra sunku atsakyti. Tokių pažadų 100 proc. įsitikinus nė vienas atsakingas politikas tikrai negalėtų dalinti, bet viskas priklauso nuo mūsų pačių, įstaigų, kultūros sektoriaus atstovų (...) jeigu karantino tokia tiesiogine to žodžio prasme reikės, sieksime, kad jis kuo mažiau veiktų atsakingų žmonių gyvenimą, nes pasiskiepijusių žmonių jau yra daug ir jų interesų mes privalome paisyti, nes kitu atveju labai sunku ir kviesti žmones skiepytis, įtikinti, jeigu viskas užsidarytų“, – teigė S. Kairys.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite