Angle down Atgal

S. Gentvilas: jeigu krovos įmonės nesumažins dulkėtumo, jas uždarysime

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas sako, kad, jei krovos įmonės nesumažins dulkėtumo, jos bus uždarytos.

Penktadienį S. Gentvilas apsilankė Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste veikiančiose įmonėse.

Aplinkos ministerija pranešė, kad stebėdami, ar dulkės iš krovinių nepatenka už teritorijos, kurioje subjektai vykdo ūkinę veiklą, tyrėjai iškabino po 8 taršos matavimo stoteles aplink tris uosto įmones ir dar po vieną įrenginį pačių įmonių teritorijose. Jeigu šie kaupikliai sugaus iš krovos pasklidusių medžiagų, bendrovėms gresia sankcijos.

„Jeigu „Klasco“ pati nesusipras, kad turi susitvarkyti, ją uždarysime – tam turime visas priemones“, – sako S. Gentvilas. 

Pagal dabartinį reguliavimą, jeigu įmonės per 12 mėnesių tris kartus pažeidžia reikalavimus, netenka leidimo vykdyti veiklą.

Aplinkos apsaugos departamentas šiemet jau atliko neplaninį Klaipėdos jūrų krovos kompanijos „Bega“ patikrinimą dėl galimai pažeidžiamų aplinkosaugos reikalavimų atliekant krovos darbus ir balandžio 30 dieną surašė patikrinimo aktą, o gegužės 12 dieną pradėjo planinį patikrinimą kompanijos „Klasco“ sausakrūvio uosto veiklos teritorijoje. Vasarą inspektoriai dar tikrins įmones „Bega“, „Birių krovinių terminalas“, „Kamineros krovinių terminalas“.

Aplinkos apsaugos agentūra, siekdama įvertinti, ar Klaipėdos jūrų uosto įmonės laikosi aplinkos ministro patvirtintų minimalių reikalavimų dulkėtumui mažinti laikant, kraunant, vežant palaidas kietąsias medžiagas, pradėjo tirti ant paviršių nusėdančių suspenduotų kietųjų dalelių kiekį, sudėtį ir šaltinius „Klasco“, „Bega“, „Birių krovinių terminalo“ teritorijose ir už jų veiklavietės ribų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite