Angle down Atgal

S. Cichanouskajos štabas paskelbė planus po valdžios perdavimo Baltarusijoje

Buvusi kandidatė į Baltarusijos prezidentus Sviatlana Cichanouskaja ketina atkurti 1994 metų konstituciją ir suformuoti laikinąją vyriausybę esamos pagrindu, sekmadienį naujienų agentūrą „Interfax“ informavo jos štabas.

„Kai valdžia pereis nugalėjusiai liaudžiai, bus suformuota pereinamojo [laikotarpio] vyriausybė (esamos pagrindu), bus atkurta 1994 metų konstitucija, o paskui bus sukurtos sąlygos surengti sąžiningus ir skaidrius rinkimus, kurie ir bus surengti“, – sakė štabo atstovai.

S. Cichanouskaja po rugpjūčio 9-ąją įvykusių Baltarusijos prezidento rinkimų išvyko į Lietuvą. Jos iniciatyva Baltarusijoje buvo suformuota opozicijos Koordinacinė taryba dėl valdžios perdavimo šalyje.

Baltarusijoje jau trys savaitės vyksta protestai prieš rinkimų rezultatus. Oficialiai rinkimų nugalėtoju buvo paskelbtas dabartinis prezidentas Aliaksandras Lukašenka, kuris šiame poste dirba nuo 1994 metų.

Pagal CRK patvirtintus skaičius, A. Lukašenka gavo 80,1 proc., o jo pagrindinė varžovė S. Cichanouskaja – 10,12 proc. balsų. Opozicija ir Vakarų šalys tvirtina, kad rezultatai buvo suklastoti.

Opozicija šį mėnesį jau surengė dvi dideles demonstracijas bei paragino sekmadienį surengti dar vieną plataus masto protestą.

Protestuotojai reikalauja pakartotinių rinkimų. Rugpjūčio 9–11 dienomis jėgos struktūros vandens patrankomis, kurtinamosiomis granatomis, guminėmis kulkomis vaikė protesto akcijas. Per tris paras po rinkimų buvo areštuota apie 7 tūkst. žmonių, šimtai nukentėjusiųjų buvo hospitalizuoti, keli žmonės žuvo.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite