Angle down Atgal

Buvęs ULAC vadovas: „Trečios viruso bangos nėra“

Buvęs Užkrečiamų ligų ir AIDS centro (ULAC) direktorius Saulius Čaplinskas sako, kad, priešingai nei pirmadienį paskelbė Statistikos departamentas, trečioji koronavirusinės infekcijos banga Lietuvoje nekyla. Šiuo metu pastebimi toliau tebesitęsiančiai antrajai bangai priskiriami atvejų skaičiaus svyravimai, socialiniame tinkle „Facebook“ sako jis.

„Šiandien Statistikos departamentas pareiškė, kad jau trečia banga!!! Tiesą sakant, nusišnekėjo, nes šnekėjo ne pagal kompetenciją. Nuo kada statistikai formuluoja epidemiologines išvadas?

Trečios bangos nėra. Tai antros bangos svyravimai. Nedidelis sergamumo pakilimas, tai dar ne trečia banga. Kaip ir viena kregždė dar ne pavasaris.

Atvejų mažėjimas nebus (ir negali būti) toks spartus, kaip karantino pradžioje, nes karantino priemonės išsisėmė jau po 3-4 savaičių. Teigiamų testų procentas nacionaliniu mastu neatspindi realios situacijos, nes neaišku kas testuojama ir testuojasi.

Tuo tarpu COVIDo hospitalizacijos ir mirštamumo rodikliais (dėl ko ir buvo įvestas karantinas) visai nesiremiama, laisvinant ribojimus.

Situacija savivaldybėse labai skirtinga, o bendras SAM reikalavimas ribojimo priemonių švelninimui ištestuoti 1% savivaldybės gyventojų niekuo nepagrįstas“, – socialiniame tinkle įžvalgomis pasidalijo S.Čaplinskas.

Primename, kad pirmadienį Statistikos departamentas įspėjo, kad Lietuvoje prasideda trečioji koronaviruso plitimo banga.

„Panašu, kad pradedame trečiąją pandemijos bangą. Lietuvos trajektorija dviejų pandemijos rodiklių erdvėje apsigręžė ir sugrįžo į senas vėžes, kuriomis važiavo spalio mėnesį“, – skelbta pirmadienį išplatintame pranešime.

Statistikos departamento teigimu, naujų paros atvejų skaičius nebemažėja, teigiamų diagnostinių tyrimų dalis procentas auga.

„Šis dėsningumas vyksta jau visą savaitę, tačiau dabar nebekelia abejonių“, – teigiama pranešime.

Pastarųjų 14 dienų sergamumas koronavirusine infekcija 100 tūkst. gyventojų siekia 242,9 atvejo.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite