Angle down Atgal

S. Arbačiauską pakeisiantis A. Simanynas: „Sprendimą nulėmė pokyčiai darbe“

Lazdijų kaime gyvenantis 52-ejų Aidas Simanynas netrukus turėtų būti patvirtintas naujuoju Lazdijų seniūnijos seniūnu. Į pensiją išėjusį Sigitą Arbačiauską pakeisiantis vyras iki šiol nedalyvavo nei viešajame gyvenime, nei juolab viešajame administravime. Iki priimdamas sprendimą dalyvauti konkurse seniūno pareigoms, vyras keliolika metų dirbo Lazdijų rajono valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje vyr. specialistu.

Dar nežinodamas konkurso rezultatų, tačiau, būdamas vienu iš dviejų atrinktųjų, A. Simanynas sakė, kad sprendimą dalyvauti konkurse į valstybės tarnybą priėmė dėl pokyčių dabartinėje darbovietėje.
„Ne paslaptis, kad vyksta mūsų tarnybos reorganizacija, ir man buvo siūloma dirbti ne Lazdijų rajone. Todėl nutariau pabandyti dalyvauti konkurse, juolab kad ši mintis buvo ir seniau – esu bandęs laimėti seniūnaičio pareigas, tačiau tuomet nepasisekė“, – sakė A. Simanynas.
Vyriškis yra baigęs tuometinę Lietuvos veterinarijos akademiją, įgijęs aukštąjį universitetinį išsilavinimą.
Šią savaitę Vilniuje, Valstybės tarnybos departamente, vykusiame konkurse Lazdijų seniūnijos seniūno pareigoms iš viso dalyvavo keturi pretendentai. Užsiregistravusiųjų buvo net vienuolika, o po pirminio patikrinimo komisija atrinko šešis. Keturi atvyko į egzaminą.
A. Simanynas jame pasirodė geriausiai, surinko daugiausia balų. Jis ir Druskininkų aplinkos apsaugos agentūros specialistas Donatas Račkauskas buvo atrinkti kaip pretendentai, iš kurių vieną turėjo pasirinkti būsima naujojo seniūno tiesioginė vadovė – Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktorė Ilona Šaparauskienė.
Pastaroji užvakar teigė, kad jos pasirinkimą nulėmė tai, jog A. Simanynas surinko daugiausia balų konkurse Vilniuje.
A. Simanynas neslėpė, kad konkursui ruošėsi – studijavo įstatymus, seniūno veiklos funkcijas. Nemažą dalį sprendimui nulėmė ir tai, kad, eidamas ikišiolines pareigas, A. Simanynas gerai pažinojo seniūnijos žmones, nes pagal darbo pobūdį nuolat su jais bendraudavo, ypač su tais, kurie augina gyvulius, nes būsimo seniūno ligšiolinė veikla buvo susijusi su gyvūnų registravimu.
Į naujas pareigas A. Simanynas bus patvirtintas po to, kai rajono savivaldybės administracija sulauks pažymos iš Specialiųjų tyrimų tarnybos. Eidamas naujas pareigas vyras gaus dvigubai didesnį atlyginimą nei iki šiol – 1625 eurus priskaičiuojamo vidutinio mėnesinio atlyginimo.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite