„Ryto“ pergalė prieš „Pieno žvaigždes“ vainikuota M.Girdžiūno sezono rungtynėmis

Permainos komandos vadovų pozicijose neišmušė iš vėžių Vilniaus „Ryto“ (15-7) krepšininkų. Be sporto direktoriaus Lino Kleizos likusi sostinės ekipa namuose vykusiose Lietuvos krepšinio lygos rungtynėse 97:89 (25:23, 27:19, 23:18, 22:29) nugalėjo Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (6-16) ir iškovojo antrąją pergalę iš eilės.

Nugalėtojus į priekį vedė geriausias sezono rungtynes sužaidęs Mindaugas Girdžiūnas.

31-erių gynėjas vos per 18 minučių spėjo pelnyti 24 taškus (4/7 dvit., 4/9 trit., 4/4 baud.), atlikti 2 rezultatyvius perdavimus ir surinkti 16 naudingumo balų.

Naudingiausiai Vilniaus komandos gretose žaidė 18-metis Marekas Blaževičius – jaunasis aukštaūgis pelnė 14 taškų (5/5 dvit., 4/4 baud.), atkovojo 6 kamuolius ir surinko 21 naudingumo balą. Tai – naudingiausios jo rungtynės karjeroje Lietuvos krepšinio lygoje.

Vilniaus ekipa dviženklę persvarą susikrovė antrojo kėlinio pabaigoje, kai atitrūko 52:42.

Po ilgosios pertraukos „Ryto“ pranašumas atrodė nekeliantis abejonių (70:52), bet pasvaliečiai dar sugebėjo atkurti intrigą.

Sėkmingai ketvirtąjį kėlinį pradėjusios „Pieno žvaigždės“ spurtavo 9:0 ir likus žaisti dar 7 minutėms atsiliko vos poros metimų atstumu – 69:75.

Visgi „Rytas“ daugiau vilčių svečiams nesuteikė. Sostinės klubas per likusį rungtynių laiką išlaikė aplink 10 taškų svyravusį pranašumą ir pasiekė 15-ąją pergalę šiame sezone, leidusią Vilniaus komandai bent trumpam įsitvirtinti antroje lygos vietoje.

Tai buvo jau 19-oji iš eilės „Ryto“ pergalė prieš „Pieno žvaigždes“, kurios smuktelėjo į paskutinę LKL poziciją.

„Rytas“: Mindaugas Girdžiūnas 24 (4/9 trit.), Pako Cruzas 18 (4/6 trit.), Marekas Blaževičius 14 (6 atk. kam., 21 naud. bal.), Deividas Sirvydis 9 (3/7 trit.), Arnas Butkevičius ir Tu Holloway po 8.

„Pieno žvaigždės“: Johnas Gillonas ir Arvydas Šikšnius (3/5 trit.) po 14, Miha Lapornikas ir Mike'as Bruesewitzas (6 atk. kam.) po 13, Justas Tamulis 11 (3/7 trit.), Paulius Petrilevičius 9 (7 atk. kam.).