Angle down Atgal

Rykantų bibliotekoje paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo diena

Vasario 16-oji – diena, labai reikšminga kiekvienam lietuviui, žinančiam ir gerbiančiam savo šalies praeitį. 1918 metais Lietuvos taryba, kurią sudarė dvidešimt drąsių ir ryžtingų tautos vyrų, pasirašė Lietuvos valstybės atkūrimo aktą, kuriuo paskelbė, kad Lietuva atstatanti nepriklausomą, demokratiniais pamatais sutvarkytą, Lietuvos valstybę, su sostine Vilniuje. Nors ši nepriklausomybė gyvavo neilgai, 1918 m. Vasario 16-osios aktas tapo pagrindu, vienijančiu žmones, kovojusius už laisvą ir nepriklausomą Lietuvą.

Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti, Rykantų biblioteka pakvietė savo lankytojus sudalyvauti akcijoje–kūrybinėse dirbtuvėse „Laivelių trispalvė“. Vasario 11–15 dienomis bibliotekoje apsilankę skaitytojai buvo raginami prisidėti prie parodos „Trispalvė Lietuvai“ paruošimo. Jiems siūlyta sulankstyti popierinį, spalvotą laivelį. Iš gausybės geltonų, žalių bei raudonų laivelių buvo sukurta Lietuvos trispalvė.

Vaikai šią savaitę taip pat turėjo daugiau veiklos. Jie piešė, spalvino, karpė bei klijavo laivelius. Visuose darbuose atsispindėjo Lietuvos vėliavos spalvos. Vaikams priminta apie spalvų reikšmę. Dirbtuvių metu akcentuota, kaip svarbu būti laisviems. Laisvė – tai dovana, už kurią reikia dėkoti, ją branginti bei saugoti.

Barbara Jocienė, Trakų viešosios bibliotekos Rykantų filialo vyr. bibliotekininkė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite