Angle down Atgal

Rusija grasina „rimčiausiomis pasekmėmis“, jei JAV neatsižvelgs į Maskvos reikalavimus

Rusija penktadienį pagrasino „pačiomis rimčiausiomis pasekmėmis“, jeigu Vašingtonas toliau ignoruos, anot Maskvos, teisėtą jos susirūpinimą dėl padėties Ukrainoje.

JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas (Entonis Blinkenas) buvo informuotas, „kad Rusijos Federacijos teisėtų nuogąstavimų, visų pirma susijusių su Jungtinių Valstijų ir jų NATO sąjungininkių tęsiamu Ukrainos teritorijos kariniu įsisavinimu Aljanso pajėgų bei priemonių didelio masto dislokavimo netoli mūsų sienų fone, tolesnis ignoravimas sukels pačių rimčiausių pasekmių“, sakoma Rusijos užsienio reikalų ministerijos pranešime.

URM pažymėjo, kad „šito galima išvengti, jeigu Vašingtonas teigiamai reaguos į mūsų sutarčių projektus dėl saugumo garantijų; amerikiečių raštiškos reakcijos į kiekvieną jų punktą tikimės gauti ateinančią savaitę“.

Šis pranešimas buvo paskelbtas po Ženevoje anksčiau penktadienį įvykusių A. Blinkeno ir Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejau Lavrovo derybų.

Rusija prie Ukrainos sienos yra sutelkusi dešimtis tūkstančių karių, bet neigia, kad planuoja įsiveržti į kaimyninę šalį, ir reikalauja saugumo garantijų, įskaitant draudimą šiai valstybei kada nors įstoti į NATO.

Rusijos URM nurodė, kad per A. Blinkeno ir S. Lavrovo susitikimą buvo apsikeista nuomonėmis „dėl teisinių garantijų užtikrinti Rusijos saugumą“.

Abiejų šalių diplomatijos vadovai dalykiškai aptarė reikalavimus, kuriuos Maskva praeitą mėnesį pateikė JAV ir NATO narėms, sakoma URM pranešime.

„Šiuo kontekstu ministras [S. Lavrovas] pažymėjo, jog privalu griežtai laikytis „saugumo nedalumo“ kertinio principo, užfiksuoto daugelyje daugiašalių dokumentų, visų pirma Europos saugumo chartijoje, 1999 metais pasirašytoje aukščiausiu lygiu Stambule“, – pridūrė ministerija.

Per derybas Maskva taip pat ragino JAV užtikrinti, kad Kijevo vyriausybė „kuo greičiau ir visa apimtimi įgyvendintų“ Minsko susitarimais numatytų priemonių kompleksą, įskaitant tiesioginio dialogo su Rytų Ukrainoje įsitvirtinusiais prorusiškais separatistais užmezgimą, nurodė rusų URM.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite