Angle down Atgal

Ruošiantis koronaviruso plitimui, Vilniaus savivaldybė nurodė dezinfekuoti įstaigas

Ruošiantis galimam koronaviruso plitimui, Vilniaus miesto savivaldybė antradienį nurodė dezinfekuoti rankenas ir kitus liečiamus paviršius įstaigose, viešajame transporte, vėdinti patalpas, taip pat rengiamasi platinti plakatus apie infekciją.

Apie tai „Facebook“ tinkle informavo Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

„Jau nurodėme miesto įstaigoms papildomai ypatingu dažnumu dezinfekuoti durų rankenas, viešojo transporto ranktūrius ir kitas dažnai liečiamas vietas“, – rašo R. Šimašius.

„Taip pat reikalaujame įstaigų, ypač mokyklų ir darželių, dažniau vėdinti patalpas (visada tai galite dar kartą priminti savo vaikų auklėtojoms – tai geras įprotis, kuris pravers ne tik dabar)“, – teigia sostinės savivaldybės vadovas.

Pasak jo, savivaldybei pavaldžios įstaigos aprūpintos reikalingomis higienos priemonėmis, darbuotojai papildomai instruktuojami, kaip paskatinti ir palengvinti dažną rankų plovimąsi, taip pat paruošta ir išplatinta informacija apie prevenciją. Meras artimiausiu metu žada ir „papildoma, masiškesnę informaciją“ gyventojams.

„Plakatai paruošti, spausdinami ir artimiausiu metu kabės viešose vietose, mokyklose, internete socialiniuose tinkluose ir kitur“, – tvirtino jis.

Meras ragina prisiminti specialistų rekomendacijas nuolat plauti rankas, neliesti rankomis veido, dažnai vėdinti patalpas, taip pat, kilus pagrįstam įtarimui dėl infekcijos, nevykti į gydymo įstaigas patiems, o skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112.

Naujasis virusas COVID-19 jau išplito į 28 šalis ir kelia vis didesnį nerimą dėl naujų židinių Europoje, Artimuosiuose Rytuose ir Azijoje.

Naujausiais Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, užsikrėtusiųjų koronaviruso pasaulyje registruota beveik 80 tūkst., apie 2 tūkst. iš jų – ne Kinijoje, kur ir kilo infekcijos protrūkis. Registruotos 2595 mirtys užsikrėtus šiuo virusu.

Lietuva papildomai tikrina šalies oro uostuose ir Klaipėdos jūrų uoste atvykstančius keleivius iš Kinijos ir Šiaurės Italijos. Siekiant efektyviau valdyti galimą ligos protrūkį, Sveikatos apsaugos ministerija Vyriausybei siūlo skelbti ekstremalią situaciją.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite