Angle down Atgal

Ruošiama Druskininkų savivaldybės studentų rėmimo programa

Druskininkų savivaldybė ruošia naują studentų rėmimo programą, antradienį pranešė meras Ričardas Malinauskas.

„Ilgai svarstėme: kaip į Druskininkus pritraukti kuo daugiau jaunų, perspektyvių specialistų, ypač švietimo ir sveikatos sektoriuose?

Kaip paskatinti druskininkiečius rinktis Druskininkams reikalingas studijų programas ir pabaigus mokslus grįžti į savo miestą?

Kaip padėti jauniems žmonėms, norintiems įgyti aukštąjį išsilavinimą, bet neturintiems tam finansinių galimybių?

Ilgai brandinome idėją ir jau šią savaitę komitetuose bus pristatyta, o kitą savaitę Tarybai tvirtinti teikiama Druskininkų savivaldybės studentų rėmimo programa.

Šios programos esmė – jaunuoliai pasirenka Druskininkams reikalingų specialybių studijų programas (kasmet skelbsime prioritetinių specialybių sąrašą) su savivaldybe pasirašo sutartį, kuria savivaldybė įsipareigoja mokėti už jaunuolių studijas (iki 2 tūkst.eurų per metus) arba kas mėnesį mokėti stipendiją, o po studijų jaunuoliai grįžta į Druskininkus ir čia dirba tiek laiko, kiek gavo savivaldybės paramą.

Programa skirta ir tiems, kurie nori persikvalifikuoti – tai ypač aktualu kalbant apie pedagogus.

Žinau, kad kitose savivaldybėse iš karto pasirašoma trišalė sutartis ir su būsimu darbdaviu, tačiau mes į tai žiūrime lanksčiau: darbdavį jaunuolis gali susirasti jau studijuodamas, o rinktis galima ne tik biudžetines ar viešąsias įstaigas, bet ir verslo sektorių.

Kurdami programą stengėmės, kad jaunuoliams būtų suteikta kuo daugiau galimybių, todėl finansuosime studijas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Tarybai patvirtinus programą, pirmąsias sutartis su švietimo ir sveikatos priežiūros studijų krypčių studentais pasirašysime dar šiais metais. Tam jau esame numatę lėšų savivaldybės biudžete.

Norime padėti gabiems, tikslo siekiantiems žmonėms - puikiai suprantu, kad mokslas kainuoja nemažus pinigus, ir kartais patiems gabiausiems mokinimas būna labai sunku sumokėti už studijas ar už pragyvenimą didmiestyje, todėl neabejoju, kad kiekvienais metais druskininkiečių tarpe atsiras tų, kuriems bus reikalinga ši savivaldybės pagalba.

Sėkmingų studijų gabiausiems mokiniams ir lauksime sugrįžtant į Druskininkus!“ – socialiniuose tinkluose paskelbė meras.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite