Angle down Atgal

Rugsėjo 8-oji: vardadieniai, astrologija

Rugsėjo 8-oji – Švenčiausiosios Mergelės Marijos gimimo diena, arba Šilinės. Vytauto Didžiojo karūnavimo ir Padėkos už Lietuvos nepriklausomybės ir laisvės apgynimą diena. Tarptautinė raštingumo diena. Tarptautinė kineziterapeuto diena.

Teigiama, kad 1607 metais (kitų tyrinėtojų duomenimis, 1608 ar 1612 m.) Šiluvoje pasirodė švč. Mergelė Marija su kūdikėliu ant rankų. Švč. Mergelės Marijos gimimo dieną, arba Šilinę, mūsų protėviai šventė pagerbdami mirusiuosius ir prisimindami rudens lygiadienį.

Rugsėjo 8-oji jau prieškario Lietuvoje buvo švenčiama ne tik kaip religinė, bet ir kaip tautos šventė, įvesta minint Vytauto Didžiojo mirties 500 metų sukaktį. Lietuvos didysis kunigaikštis Vytautas, apkrikštijęs žemaičius, buvo nuoširdus ir švč. Mergelės Marijos garbintojas. Tapęs galingu valdovu Vytautas sumanė atsikratyti unijos ryšių su Lenkija. O vienintelis būdas tai padaryti buvo pasiūlyta Lietuvos karaliaus karūna. Karūnavimas turėjo įvykti 1430 m. rugsėjo 8 d., per švč. Mergelės Marijos gimtadienį.

Iš Romos vežamą karūną sulaikė lenkų didikai. Karūnavimas neįvyko. Netrukus po sunkių išgyvenimų Vytautas Didysis mirė.

Tarptautinė raštingumo diena švenčiama UNESCO iniciatyva. Šią dieną minimi ir pagerbiami tie, kurie atnešė pasauliui raštingumą, ir visi mokytojai, kurie dabar moko kitus.

Rugsėjo aštuntoji, trečiadienis – 251-oji metų diena (trečioji 36-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 114 dienų.

Savo vardadienius šiandien švenčia Adriana, Adrijonas, Daumantė, Gražina, Klementina, Marė, Marija, Vytautas;

rytoj: Arginta, Argintas, Argintė, Darius, Pobiltas, Pobiltė, Pogilas, Pogilė, Ramutė, Ramutis, Sergijus;

poryt: Girmantė, Konstancija, Mikalojus, Salva, Salvas, Salvija, Salvinija, Tautgirdas, Tautgirdė.

************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 06.36, leidžiasi 19.57. Dienos ilgumas – 13.21.

Šiandien – trečioji Mėnulio jaunaties diena.

Saulė Mergelės ženkle.

**************

Protingos mintys:

„Meilė – tai erdvė ir laikas, suvokiami širdžiai" (M. Prustas).

***************

Astrologinė prognozė rugsėjo 8-ajai, trečiadieniui

AVINAS. Drauge su kitais šiandien galite nemažai nuveikti, aptarti svarbius reikalus, pasidalinti idėjomis. Plėsis bendraminčių ratas, gali atsinaujinti pažintis su jums svarbiu asmeniu.

JAUTIS. Šiandien kai ką produktyvaus nuveiksite darbe arba gausite naujas pareigas. Jums padės ir išaugusi energija, ir kolegiškas solidarumas. Būsite stebėtinai disciplinuoti ir tvarkingi. Galbūt įsigysite naują drabužį, darbui ar namų ūkiui reikalingą daiktą.

DVYNIAI. Gana pozityvi, produktyvi ir netgi smagi diena. Jeigu norite pripažinimo, komplimentų, nevenkite dėmesio. Demonstruokite savo talentus, privalumus. Jeigu esate įsimylėję, galite sulaukti norimo atsako.

VĖŽYS. Šiandien ramybės neduos kai kurie opūs klausimai. Regis, suksite galvą, kaip užlopyti asmeninio biudžeto skyles ar labiau praturtėti, pagerinti gyvenimo sąlygas. Galbūt rasite papildomą gerovės šaltinį.

LIŪTAS. Nedelsdami spręskite aktualius reikalus. Neblogas metas sudaryti sutartis, derėtis, tartis, reklamuotis, megzti pažintis. Būsite nusiteikę bendrauti, smalsauti.

MERGELĖ. Regis, jums šiandien seksis prekiauti, sudaryti komercines, nuomos, tiekimo sutartis. Didelė tikimybė, kad įsigysite suplanuotus pirkinius, susitarsite dėl kredito, užstato ar pan.

SVARSTYKLĖS. Nors nelengvai valdysite emocijas, tačiau gana racionaliai spręsite praktinius reikalus bei aiškiai žinosite, ko norite ir siekiate. Regis, labai tinkamai auklėsite vaikus, teisingai nustatysite ribas.

SKORPIONAS. Tikriausiai domėsitės medicinos aktualijomis, menu, okultiniais dalykais. Aktyvus ir paviršutiniškas bendravimas ypač vargins. Galbūt gili įžvalga ir intuicija jums padiktuos rimtos problemos sprendimą.

ŠAULYS. Šiandien pajusite didesnį kolektyvo palaikymą, bendrą nuotaikingą pagyvėjimą. Kalbėkitės, jeigu norite įgyti sąjungininkų ar sumažinti kažkieno priešiškumą. Viskas vyks civilizuotai ir bus perspektyvu.

OŽIARAGIS. Nuo šiandien jau nusiteikite rimtiems darbams. Galbūt teks prisiimti didesnę atsakomybę. Kreipkitės, jeigu jums reikalingi specialūs leidimai, patentai ar kitokie oficialūs dokumentai. 

VANDENIS. Šiandien galite pradėti galvoti apie svarbias permainas. Jeigu gausite pasiūlymą leistis į stažuotę, konferenciją ar pan., ilgai nedvejokite. Vizituokite įtakingus asmenis, imkitės didesnės atsakomybės, tvarkykite įvairius dokumentus.

ŽUVYS. Nerimo gali kelti skolų, kitų finansinių įsipareigojimų klausimai. Pasistenkite ramiai išsiaiškinti jus slegiančius klausimus. Palanku konsultuotis su specialistais.

Geros dienos!

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite