Angle down Atgal

Rugsėjo 28-oji: vardadieniai, astrologija

Rugsėjo 28-oji - Vilniaus įkūrėjo didžiojo kunigaikščio Gedimino diena. Tuskulėnų aukų atminimo diena. Pasaulinė pasiutligės diena.

Šią dieną prisimenama Vilniaus įkūrimo istorija. Anot legendos, Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas susapnavo sapną, pranašavusį Vilniui garbingą Lietuvos sostinės ateitį. Minima, kad Gediminas prigulęs poilsiui rudens medžioklės metu, tad spėjama, kad tai turėjo įvykti rugsėjo pabaigoje. Paklausęs sapną išaiškinusio žynio Lizdeikos, Gediminas Vilniuje pastatė pilį ir įkūrė sostinę.

2006-aisiais Lietuvos Respublikos Seimas į atmintinų dienų sąrašą įtraukė Tuskulėnų aukų atminimo dieną. Vilniuje, buvusio Tuskulėnų dvaro teritorijoje, masinėse kapavietėse buvo užkasti 1944-1947 metais sovietų saugumo vidaus kalėjime Vilniuje sušaudytų asmenų palaikai - pagal SSSR karo tribunolų nuosprendžius mirties bausmė buvo įvykdyta 767 asmenims.

Rugsėjo 28-oji paskelbta Pasauline pasiutligės diena. Šios dienos tikslas - atkreipti visuomenės dėmesį į pasiutligės grėsmę žmonėms ir gyvūnams.

Pasiutligė - virusinė liga, kuria gali užsikrėsti gyvūnai ir žmonės. Liga dažniausiai plinta per įkandimus, tačiau užkratas su infekuoto gyvūno seilėmis taip pat gali patekti per pažeistą odą ar gleivinę. Išryškėjus neurologiniams pasiutligės simptomams, liga tampa mirtinai pavojinga.

Rugsėjo dvidešimt aštuntoji, penktadienis - 271-oji metų diena (penktoji 39-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 94 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Saliamonas, Salius, Salys, Tautvyda, Tautvydas, Tautvydė, Vacė, Vacius, Vacys, Vaclova, Vaclovas, Vientautas, Vientautė;

rytoj: Gabras, Gabrė, Gabrielė, Michalina, Mikalina, Mikolė, Mykolas, Rafaelė, Rapolas, Rapolė;

poryt: Bygailas, Bygailė, Bytautas, Bytautė, Byvainas, Byvainė, Gudrė, Jaras, Jeronimas, Skirgaila, Sofija, Vera, Veranas, Žymantas, Žymantė.

************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 07.13, leidžiasi 19.06. Dienos ilgumas - 11.53.

Šiandien - penktoji Mėnulio pilnaties diena.

Saulė Svarstyklių ženkle.

**************

Protingos mintys:

„Pavyduoliai amžinai žvelgia pro žiūronus, kurie mažus daiktus paverčia dideliais, nykštukus - milžinais, spėliones - tiesa“ (M. de Servantesas Savedra).

**************

Astrologinė prognozė rugsėjo 28-ajai, penktadieniui

AVINAS. Nebloga diena tvarkyti piniginius, turtinius reikalus, nuomotis, išnuomoti. Domėsitės ir kompiuterine technika, elektros bei ryšio įranga. Būsite linkę nemažai išleisti, kad įsigytumėte tai, ko trokštate.

JAUTIS. Jūsų planai, projektai bus gana drąsūs. Regis, gausite ar patys pateiksite dalykinių pasiūlymų. Galvosite ir apie galimą naują veiklą, kitą gyvenamąją vietą, statybas ar kt.

DVYNIAI. Mažiau galvokite apie dalykus, kurie nebeturi prasmės ar yra nerealūs. O tam, kas prasminga, verta ieškoti talentų, mecenatų. Seksis gilintis į įvairias paslaptis, spręsti galvosūkius, narplioti painius reikalus.

VĖŽYS. Ši diena iš dalies tinkama bendravimui su įvairiais žmonėmis, susitikimams, deryboms. Patirsite nekasdieniškų įspūdžių. Turbūt sužavėsite ypatingą asmenį.

LIŪTAS. Galite sulaukti įdomių pasiūlymų arba patys siūlysite naujoves ir skatinsite joms kitus. Turėtų pavykti atnaujinti ar užmegzti ryšius, iš kurių bus realios naudos. Sužinosite kažką svarbaus, kas padės jums padaryti ryžtingą žingsnį.

MERGELĖ. Gana palanki diena mokslui, dvasiniams ieškojimams, kontaktams su potencialiais darbdaviais ar kreditoriais. Tikriausiai veršitės iš užburto kasdienybės rato.

SVARSTYKLĖS. Norėdami pasipelnyti ar kaip tik sutaupyti, galite pakliūti į įdomią padėtį. Jums gali nutikti kaip šykštuoliui, kuriam tenka mokėti du kartus už tą patį dalyką. Tačiau jus džiugins flirtai, gerbėjų dėmesys.

SKORPIONAS. Žmonėms, su kuriais bendraujate, nekelkite per didelių reikalavimų, nesistenkite perauklėti. Priėmimas jų tokių, kokie yra, tolerancija labai sustiprins pozityvų ryšį ir tarpusavio supratimą.

ŠAULYS. Atkreipkite dėmesį į siūlomas naujoves, darbo ir paslaugų skelbimus - galite rasti jums aktualių dalykų. Turėsite galimybių suintriguoti patinkantį asmenį. Pravartu labiau rūpintis sveikata ir išvaizda.

OŽIARAGIS. Tikriausiai pajusite ūpą siekti pastebimų rezultatų srityse, kurios ypač domina. Pravartu vakare suorganizuoti brangiems žmonėms turiningą laisvalaikį.

VANDENIS. Nerimą kels daugybė dalykų, bet pasistenkite atsipalaiduoti, rasti naudingą užsiėmimą. Domėsitės su užsieniu, kelionėmis susijusiais dalykais. Galbūt ruošitės savaitgalio išvykai, renginiui.

ŽUVYS. Nelaukto pasiūlymo ar intriguojamos informacijos galite tikėtis iš pažįstamo asmens. Šiandien stipriai veiks intuicija ir ja galima pasikliauti. Nevartokite svaigalų, saugokitės intrigų.

Geros dienos!

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite