Angle down Atgal

Rugsėjo 21-oji: vardadieniai, astrologija

Rugsėjo 21-oji – Tarptautinė taikos diena. Šv. Matas, Alutinis. Tarptautinė Alzheimerio ligos diena. Bobų vasara.

JTO paskelbė rugsėjo 21-ąją Tarptautine taikos diena Ji minima nuo 1981 metų. Jungtinių Tautų Organizacijos Generalinė Asamblėja rekomendavo visoms valstybėms šią dieną laikyti visuotine susitaikymo diena ir net karo metu šią dieną nutraukti karo veiksmus.

Mūsų protėviai šiuo metu gamindavo pirmąjį alų iš miežių derliaus, todėl ši diena vadinama Alutinio švente. Alumi buvo vaišinami kaimynai ir giminės. Alus laikytas stebuklingu gėrimu, sugebančiu prakalbinti ir tylenius. Į Lietuvą atėjus krikščionybei, ši diena sutapatinta su šv. Mato varduvėmis. Šv. Matas buvo apaštalas ir evangelistas, rašęs Naująjį testamentą.

Rugsėjo 21-oji – Tarptautinė Alzheimerio ligos diena. Šią dieną įvairių šalių Alzheimerio ligos asociacijos organizuoja seminarus, konferencijas, kuriose plačioji visuomenė informuojama apie šią ligą, gydytojai dalijasi patirtimi. Alzheimerio liga dažniausiai serga pagyvenę 65–70 metų amžiaus žmonės, tačiau kartais susergama ir 40-ies. Sergant liga silpnėja žmogaus atmintis, žmogus tampa išsiblaškęs, galiausiai nebesugeba skaityti, rašyti, nebesiorientuoja aplinkoje. Sergantysis pradeda nuolat ką nors užmiršti, nebeatpažįsta artimųjų, kenčia ne tik jis, bet ir artimieji. 2003 m. įsteigta Lietuvos Alzheimerio ligos asociacija.

Rugsėjo 21-oji nuo seno Lietuvoje laikyta Bobų vasaros pradžia (tęsiasi iki 29 d.). Šiuo metu buvo tradicija pagerbti pribuvėjas, priimančias ateinančius į pasaulį vaikus. Bobų vasara – tai šiltas sezonas rudens metu. Anot meteorologų, rugsėjo pabaigoje – spalio pradžioje į Lietuvą užklysta anticiklonas iš pietų, atnešdamas apie savaitę ar dvi saulėtų ir šiltų orų. Oras sušyla iki 20 laipsnių ir net daugiau. Tiesa, tokia Bobų vasara būna ne kasmet, kas keleri metai.

Terminas „bobų vasara“ populiarus tik Lietuvoje ir Rusijoje. Latviai šiltą rudens periodą vadina „atvasara“ (sugrįžtanti vasara). Kitose šalyje Bobų vasara vadinama skirtingai: Čekijoje – voratinklių vasara; Bulgarijoje ir Serbijoje – čigonų vasara; Italijoje, Prancūzijoje, Pirėnuose – šv. Martino vasara; Šiaurės Amerikoje – indėnų vasara.

Rugsėjo dvidešimt pirmoji, antradienis – 264-oji metų diena (antroji 38-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 101 diena.

Savo vardadienius šiandien švenčia Mantrimas, Mantrimė, Mantvilas, Mantvilė, Manvilas, Manvilė, Matas, Nijolė, Viskintas, Viskintė;

rytoj: Digna, Eiganta, Eigantas, Mauricijus, Tamošius, Tarvina, Tarvinas, Tarvinė, Tomas, Virmantė;

poryt: Galintas, Lina, Linas, Linė, Linius, Teklė.

************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 07.00, leidžiasi 19.24. Dienos ilgumas – 12.24.

Šiandien – antroji Mėnulio pilnaties diena.

Saulė Mergelės ženkle.

**************

Protingos mintys:

„Žiema yra kaip graviūra, pavasaris kaip akvarelė, vasara kaip nutapytas paveikslas, o ruduo kaip visų jų mozaika“ (S. Horovicas).

***************

Astrologinė prognozė rugsėjo 21-ajai, antradieniui

AVINAS. Šiandien nekaip jausitės. Būtų geriau, kad neapsikrautumėte darbais, vengtumėte masinių renginių, pasirodymų viešumoje. Netikėkite viskuo, ką išgirsite ir neskleiskite nepagrįstų gandų.

JAUTIS. Šiandien gali tekti pakovoti už savo įsitikinimus, negrąžintas skolas, o galbūt ir įrodinėti savo kompetentingumą, moralumą. Neįsivelkite į apkalbas, finansines avantiūras.

DVYNIAI. Sugebėsite energingai darbuotis, organizuoti. Tačiau kažkam nepatiks jūsų valdingumas ar tikslai, todėl galimi nervingi debatai. Neieškosite subtilaus žodžio, jeigu norėsite ką nors įrodyti.

VĖŽYS. Nuomonės ir interesai susiskaidys. Galite išgirsti naujienų, keičiančių kai kuriuos planus. Reikės ryžto ir kompetencijos, kad tai išsiaiškintumėte ir pakovotumėte už savo interesus.

LIŪTAS. Gali būti, kad šiandien turėsite išlaidų ar rūpesčių, susijusių su broko pašalinimu, kokia nors rekonstrukcija. Pasirūpinkite lėšų ir dokumentų saugumu.

MERGELĖ. Diena bus gana įtempta emocine prasme. Gali tekti aiškintis santykius tuomet, kai labiausiai šito nenorėsite. Gali prireikti geros kompetencijos, patirties ir išminties, kad atsispirtumėte grubiam spaudimui.

SVARSTYKLĖS. Teks stipriau padirbėti. Rūpesčių gali sukelti techniniai nesklandumai, gamybinės traumos arba nemaloni žinia, vizitas. Verčiau šiandien neprisiimkite naujų įsipareigojimų.

SKORPIONAS. Stenkitės šeimos biudžetą ir verslą tvarkyti ekonomiškiau. Svarbu, kad norai neviršytų galimybių. Nederėtų kažko primygtinai reikalauti iš mylimo žmogaus, jei tai jam sudaro keblumų, kelia įtampą.

ŠAULYS. Nerami atmosfera tikėtina ir namuose, ir darbe. Norėsis pabėgti nuo problemų ir dėmesio. Peržvelkite ir kritiškai įvertinkite savo santykius, poelgius. Pasistenkite būti atsargesni su technika.

OŽIARAGIS. Šiandien verčiau venkite dalinti kategoriškus patarimus, pamokymus, kritikuoti aplinkinius. Kai kurie į jūsų pareiškimus ir komentarus gali sureaguoti labai piktai.

VANDENIS. Ši diena nepalanki finansinei rizikai. Venkite lįsti į skolas, imtis abejotinos veiklos, sudarinėti sandorius. Tikėtina intriguojama pažintis, kuri vėliau atneš problemų. Tą patį žada bet kokie lengvabūdiški nuotykiai.

ŽUVYS. Šiandien galimi neprognozuojami posūkiai reikaluose, darbuose, įvairūs trikdžiai. Galite dėl menkniekio susipykti su svarbiais jums žmonėmis. Įmanomas sveikatos sutrikimas, trauma, priepuolis.

Geros dienos!

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite