Angle down Atgal

Rugsėjo 15-oji: vardadieniai, astrologija

Rugsėjo 15-oji – Tarptautinė demokratijos diena. Pasaulinė kovos su prostatos vėžiu diena. Svetainės day.lt gimtadienis.

Tarptautinė demokratijos diena buvo paskelbta 2007 metais Jungtinių Tautų iniciatyva, o pirmąkart paminėta po metų. Būtent tą dieną 1997 metais Tarpparlamentinė sąjunga (nepriklausomų valstybių parlamentų organizacija – IPU) priėmė Visuotinę demokratijos deklaraciją, kurioje paskelbė svarbiausius demokratinio valdymo principus.

Europos urologų asociacija rugsėjo 15-ąją yra paskelbusi Pasauline kovos su prostatos vėžiu diena. Asociacijai priklauso ir Lietuvos urologų draugija. Šią dieną skatinama atkreipti dėmesį į padažnėjusius vyrų prostatos ligų atvejus – šia liga serga kone kas trečias vyresnis nei 50 metų vyras. Tačiau reikia atkreipti dėmesį, kad ūminiu prostatos uždegimu dažniau serga jaunesni vyrai. Europos šalyse šią dieną rengiami informaciniai renginiai.

2003 m. rugsėjo 15 d. interneto svetainė day.lt išvydo interneto pasaulį. 2004 m. birželio mėnesį 9-ajame Lietuvos WWW čempionate day.lt pripažinta geriausia svetaine Vienos temos tinklapių kategorijoje ir pagrindinio prizo „Grand Prix“ laimėtoja. Iš pradžių svetainėje buvo siekiama sukaupti visas šventes – ir lietuviškas senąsias pagoniškas, ir krikščioniškas, ir tarptautines, dar tik populiarėjančias Lietuvoje. Kiek vėliau kilo mintis svetainę sukurti kaip virtualų kalendorių, kuris turėtų įprasto stalinio kalendoriaus išvaizdą. Taip svetainėje atsirado informacija, būdinga kalendoriui – vardadieniai, horoskopai, astronominės žinios (mėnulio ir saulės padėtys), patarlės ir kt.

Rugsėjo penkioliktoji, trečiadienis – 258-oji metų diena (trečioji 37-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 107 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Nikodemas, Rimgailė, Viskanta, Viskantas, Vismantas, Vismantė, Vismilas, Vismilė, Visminas, Visminė;

rytoj: Edita, Eufema, Eufemija, Gediminas, Jogintė, Kornelija, Kornelijus, Liaudvilas, Liaudvilė, Pimė, Rimgaudas;

poryt: Hildegarda, Pranas, Pranė, Pranius, Pranys, Singailas, Singailė, Sinotas, Sinotė, Sintautas, Sintautė.

************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 06.49, leidžiasi 19.39. Dienos ilgumas – 12.50.

Šiandien – trečioji Mėnulio priešpilnio diena.

Saulė Mergelės ženkle.

**************

Protingos mintys:

„Nieko nėra amžina, tik kai kas trunka ilgai“ (Seneka).

**************

Astrologinė prognozė rugsėjo 15-ajai, trečiadieniui

AVINAS. Šiandien padaugės darbų bei noro jų imtis. Galbūt netikėtai gausite atsakymus į tai, kas atrodė neišsprendžiama. Energingiau suktis skatins ir auganti konkurencija.

JAUTIS. Ši diena tinkama teisinei ir organizacinei veiklai, moksliniams darbams. Pajusite savyje daugiau ryžto, optimizmo, kils originalių sumanymų. Pradėsite kurti ateities planus, svajosite apie pasiekimus ir meilę.

DVYNIAI. Šiandien galite daug nuveikti, ypač srityse, susijusiose su technika, draudimu, bankininkyste. Aktyvūs bus ne tik verslininkai, bet ir politikai. Dėl tam tikrų interesų bus grumiamasi visomis priemonėmis.

VĖŽYS. Šiandien ypač svarbu bus pabendrauti su žmonėmis, nuo kurių priklauso jūsų karjera, autoritetas. Pravartu tartis dėl dalyvavimo konkurse, bendradarbiavimo, tarpininkavimo, derinti nuomones, interesus, finansinius išteklius.

LIŪTAS. Tai gali būti didelių darbų diena. Tikėtini susitikimai su svarbiais asmenimis, įžymybėmis. Nekreipkite dėmesio į nedraugiškas replikas, drąsiai argumentuokite ir ginkite savo poziciją. Jūsų atkaklumas ir iškalba leis įveikti kai kurias kliūtis.

MERGELĖ. Šiandieną jums turėtų pavykti susitarti dėl svarbių dalykų. Gali padėti įtakingas gerbėjas. Nusimato reformos. Galite sužinoti šį tą nauja apie savo vaikus ar mylimą asmenį.

SVARSTYKLĖS. Gali būti, kad jums teks labiau susirūpinti savo šeimos gyvenimo sąlygomis arba fizine savo būkle. Jums gali pavykti įkalbėti artimuosius prisidėti prie jūsų sumanymų.

SKORPIONAS. Šiandien gali tekti aiškintis atsakomybės, pareigų klausimus, sudaryti sutartis, tvarkyti su ryšiais, transportu, informacija, reklama, įvairiais raštais susijusius reikalus. Pažįstami asmenys neatsisakys jūsų paremti, jei prireiks jų palaikymo.

ŠAULYS. Regis, daug laiko sugaišite tvarkydami verslo bei nuosavybės reikalus. Tikėtinas pelningas sandoris, geras pirkinys. Galbūt pirksite ar remontuosite kompiuterinę techniką.

OŽIARAGIS. Pasiduosite vidiniam troškimui ir pajusite, kad pasisėmėte daug pozityvios energijos. Kai kuriems iš jūsų atsiras galimybių pradėti norimą startą ar pasiekti didesnę pažangą.

VANDENIS. Šiandien galite sužibėti originalumu, kūrybine išmone. Išnaudokite įkvėpimą. Be to, pravartu įsiklausyti į savo vidinį balsą. Neslėpkite savo meilės bei simpatijų nuo tų, kurie to verti.

ŽUVYS. Ramybės neduos neišspręsti klausimai. Neoficialūs pokalbiai gali pakurstyti jūsų smalsumą. Galite tikėtis bendraminčių paramos ar pasiūlymų. Svarbu atskirti gerus pasiūlymus nuo aferų ir avantiūrų.

Geros dienos!

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite